مجلس ایران دات كام
علم الهدی:

ما آغاز جنگ را جشن می گیریم نه آخر آنرا، اعرافی: ریشه فساد در غفلت مسؤلان است، عبادی زاده: مشروب خواران را بایكوت كنید

ما آغاز جنگ را جشن می گیریم نه آخر آنرا، اعرافی: ریشه فساد در غفلت مسؤلان است، عبادی زاده: مشروب خواران را بایكوت كنید

به گزارش مجلس ایران دات كام خطبای نماز جمعه این هفته مشهد، قم و هرمزگان در خطبه های خود به مباحثی چون مراسم راهپیمایی اربعین، هفته نیروی انتظامی، تلاش آمریكا برای مذاكره با ایران و... پرداختند.


به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از خبر آنلاین، آیت الله سیداحمد علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه حرم رضوی ضمن گرامیداشت هفته نیروی انتظامی اظهار داشت: از ایثارگری های خالصانه غیوران و دلیرمردان نیروی انتظامی از مراحل فرماندهی تا كارگزاری، كمال تشكر را داریم. وی افزود: نیروی انتظامی بزرگترین محور قدرت از نظر اتكای مردم در جریان های مختلف زندگی شامل مسائل امنیتی و سایر گرفتاری ها و نقطه امید است. وجود عزیران خدمتگذار نیروی انتظامی در منظر مردم این است كه حركت اتومبیل های آنها در خیابان ها برای مردم ما یك ابزار آرامش بخشی است. آن هنگامی كه افراد در خانه خودشان آرمیده اند و از داخل ساختمان این شعاع گردان های روی اتومبیل به چمشان آنها می خورد خواب راحت و آرامی دارند. اهم اظهارات وی را به نقل از ایلنا بخوانید؛ *در مسئله سالروز دفاع مقدس نكته ای را باید عرض می كردم اما هفته گذشته توفیق ادای وظیفه نداشتم بنابراین امروز عرض می كنم. همه جا در همه كشورهای دنیا رسم است سالروز جنگ را جشن می گیرند اما سالروز آخر جنگ چون جنگ ویرانگر است و تلخ است و وقتی به اتمام رسید جشن می گیرند كه از ویرانی، كشتار، خسارت، درد و داغ نجات پیدا كردند اما در نظام مقدس ما سالروز آخر دفاع جنگ گرفته نمی گردد بلكه سالروز آغاز جنگ را گرامی می داریم.
* ۸ سال دفاع مقدس برای ما بنیان عظیم سازندگی، عزت و راهبرد آموزشی است. شما بعد سه نسل تابلوی شفافی از رزمنده دفاع مقدس می بینید و حججی در صحنه دفاع از اهل بین ظهور پیدا می كند. دفاع مقدس برای ما نقطه سرآغاز آموزشی و راهبردی مقاومت و عزت است. ریشه فساد در غفلت و بی توجهی مسؤولان است آیت الله علیرضا اعرافی هم در خطبه های این هفته نماز جمعه قم كه در مصلای قدس برگزار گردید با اشاره به در پیش بودن اربعین سالار شهیدان اظهار نمود: در روزگار ما اربعین و پیاده روی اربعین به یك نماد عزت، عظمت و شكوه اسلامی تبدیل شده است. وی با اشاره به اینكه امروز اربعین به جریان عبادی و تمدن ساز و تراسننده دشمنان امت اسلام تبدیل گشته است، اظهار داشت: این حركت نشان داد كه انقلاب اسلامی گفتمانی جریان ساز در دنیای معاصر بوده و عاشورا زنده و پایدار می باشد اهم اظهارات وی را به نقل از فارس بخوانید؛ *دولت و مسؤولان عراق باید برای رفع گرفتاری این ملت تلاش كنند ولی در آستانه اربعین دست هایی وجود دارد كه می خواهد دو ملت ایران و عراق را از یكدیگر جدا كرده و حماسه اربعین شكل نگیرد. اگر حشدالشعبی و جریان مقاومت اسلامی نبود امروز ملت عراق هم اشغال را دیده و هم تحت تصرف داعش بود؛ این مقاومت اسلامی بود كه جریان مقاومت را در مقابل داعش، اسرائیل و سعودی ها راه اندازی نمود. *ریشه فساد در غفلت و بی توجهی مسؤولان وجود دارد، اساس فسادها و مشكلات در كار مسؤولان ریشه دارد و دیگران از غفلت ها و بی توجهی ها استفاده می كنند؛ نظام جمهوری اسلامی مبتلا به فساد سیستمی نیست ولی نمونه های فساد موجود آزاردهنده است. همه باید هوشیار و دقیق بوده تا پیرامون ما فساد شكل نگیرد؛ اگر چنین شود فاجعه بزرگی است و این مسائل برای ملت ایران قابل قبول نیست. باید همه همكاری كنند تا ریشه فساد، اختلاس و دست اندازی به اموال عمومی خشكانده شود. مسئولین به وضعیت دشوار مردم رسیدگی كنند حجت الاسلام والمسملین محمد عبادی زاده، نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان هم در جمع نمازگزاران بندرعباس، اظهار داشت: جای هیچ گونه تردیدی نیست كه مشروبات الكلی یك حرام مسلم و در میان گناهان كبیره قرار دارد. انسان های مشروب خوار باید در جامعه منزوی و بایكوت و زندگی بر آنان سخت شود و این فشار روانی است كه باید بر مشروب خواران در جامعه اسلامی اعمال شود. اهم اظهارات وی را به نقل از ایسنا بخوانید؛ * بندگان خداوند به تبعیت از پروردگار باید مشروب خوار را در جامعه تحریم كنند، مشروب خوار با دست خودش عقل را در زمان مستی تعطیل می كند، عقل مضرات مشروبات الكلی چه در بعد جسمانی، چه روحی و چه روانی را عنوان می كند و در نقل هم به این موارد پرداخته می شود پس باید انسان عاقل به این مهم عمل كند. *دولت به دنبال تحقق یك آرزوی عملی است و آن بستن بودجه كشور بدون اتكا محاسبه درآمد فروش نفت می باشد. این مورد یعنی پیروزی ملی و حركتی برخاسته از فشار حداكثری دشمنان. * تراز صادرات كشور رو به افزایش است و این یعنی محاسبات دشمنان شكست خورده است، التماس دشمن برای مذاكره با مسؤلان كشورمان نشان از شكست خوردن فشار حداكثری دشمنان است و این مقاومت مردم بود كه اینچنین دستاوردی را به همراه داشت. 2727

1398/07/13
21:54:53
5.0 از 5
10293
تگهای خبر: دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام