مجلس ایران دات كام
امیرعبداللهیان:

افتتاح سفارت ارمنستان در تل آویو در تضاد با منافع ملت فلسطین است

افتتاح سفارت ارمنستان در تل آویو در تضاد با منافع ملت فلسطین است

به گزارش مجلس ایران دات كام دستیار ویژه رئیس مجلس در امور بین الملل ضمن محكوم كردن تصمیم دولت ارمنستان در افتتاح سفارت خود در تل آویو، این اقدام را در تضاد با منافع ملت فلسطین و امنیت منطقه دانست.به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از مهر، حسین امیرعبداللهیان اعلام خبر تصمیم دولت ارمنستان جهت افتتاح سفارت این كشور در تل آویو را تعجب برانگیز خواند و اظهار داشت: بدون شك این اقدام در تضاد با منافع مردم فلسطین بوده و بر ثبات و امنیت منطقه تاثیر منفی خواهد گذاشت.
دستیار ویژه رئیس مجلس شورای اسلامی در امور بین الملل با اشاره به مواضع كشورهای اسلامی در ضرورت تحقق حقوق ملت فلسطین، هرگونه نرمال سازی روابط كشورهای عربی و غیر عربی با رژیم نژادپرست صهیونیستی را شدیداً محكوم نمود.
وی با اشاره به گام های گستاخانه صهیونیست ها در جهت الحاق كرانه باختری به سرزمین های اشغالی، آنرا عملی تجاوزگرانه و غیرموجه خواند كه می تواند باعث توسعه و تشدید تنش در منطقه شود.
امیرعبداللهیان در ادامه روابط دوستانه تهران و ایروان را عامل مهمی در جهت حفظ ثبات و امنیت در منطقه توصیف و ابراز امیدواری كرد: امیدواریم دولت ارمنستان در تصمیم خود تجدید نظر كرده و در برای كمك به مردم آواره و مظلوم فلسطین تدابیر لازم را اتخاذ كند.
دبیركل دبیرخانه دائمی كنفرانس بین المللی پشتیبانی از انتقاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی در انتها با نامشروع خواندن رژیم اشغالگر قدس تصریح كرد: جمهوری اسلامی ایران بر حق تعیین سرنوشت و حقوق ساكنان اصلی فلسطین شامل مسیحی، مسلمان و یهودی تاكید دارد و معتقدیم كه صهیونیست ها حتی یهودیان را در سرزمین های اشغالی به گروگان گرفته اند.

1398/12/26
21:43:03
5.0 از 5
6798
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵