مجلس ایران دات كام
هاشم زایی:

آیا حقوق نمایندگان رد صلاحیت شده در ۴ ماه آینده حلال است

آیا حقوق نمایندگان رد صلاحیت شده در ۴ ماه آینده حلال است

نماینده فردوس و طبس مجلس دهم گفت باید از مراجع تقلید سوال كنیم كه آیا حقوقی كه نمایندگان مجلس شورای اسلامی از این به بعد می گیرند حلال است یا خیر.


عبدالرضا هاشم زایی در گفت و گو با ایسنا با بیان این كه رد صلاحیت نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی به استناد عدم التزام به اسلام و عدم التزام به نظام با تداوم وظیفه نمایندگی آنها طی چهار ماه آینده تناقض دارد، گفت كه اگر به تاریخ اسلام نگاه نماییم می بینیم پیامبر (ص) با رافت و مهربانی امت تشكیل داد و وقتی مكه فتح شد خانه ابوسفیان كه دشمن ترین فرد با پیامبر (ص) و اسلام بود، مركز امن بود. هر كسی هم كه شهادتین می گفت مسلمان بود. من نمی دانم چه طور التزام عملی به اسلام و ولایت فقیه را تشخیص می دهند؟
نماینده فردوس و طبس و عضو فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: كسانی كه نسبت به بررسی صلاحیت ها اقدام می كنند باید مراقب باشند كه كاندیدای نمایندگی مجلس فاسد نباشد و شرایط قانونی كاندیداتوری را داشته باشد وگرنه احراز صلاحیت به صورت سلیقه ای و استصوابی به صلاح نیست.
وی با اشاره به اظهارات سخنگوی شورای نگهبان در خصوص این كه ۹۰ درصد از نمایندگان رد صلاحیت فعلی مشكل مالی دارند تصریح كرد: پرونده های فسادهای چند هزار میلیاردی سبب شده افكار عمومی این فساد را نهادینه بدانند و وقتی این اظهارات مطرح می شود دیگر اعتباری برای جمهوری اسلامی ایران و مجلس شورای اسلامی باقی نمی ماند؛ مردم با خودشان می گویند چه كسی در این مملكت سالم می باشد.
هاشم زایی درانتها برخی اظهارنظرها در جریان بررسی صلاحیت كاندیداها را دارای اثر سوء در كاهش مشاركت مردم در انتخابات عنوان و اشاره كرد: من احساس می كنم با حرف هایی كه شده ما دیگر در مجلس شورای اسلامی مشروعیت نداریم و باید از مرجع تقلیدی بپرسیم كه آیا حقوقی كه نمایندگان در چهار ماه باقی مانده از مجلس دهم می گیرند حلال است یا خیر.


 


منبع:

1398/10/27
11:53:10
3.8 از 5
11482
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
واقعا باید این سوال را پرسید که حقوقشان حلال است یا نه؟
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲