مجلس ایران دات كام
جزئیات لایحه برنامه هفتم توسعه؛

تعیین سازوکار جبران زیان بخش مسافری شرکت راه آهن

تعیین سازوکار جبران زیان بخش مسافری شرکت راه آهن

مجلس ایران دات کام: برمبنای مصوبه مجلس، دولت مکلف شد زیان بخش مسافری شرکت راه آهن را با احتساب فاکتورهای راندمان، در بودجه سنواتی پیش بینی و جبران کند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، نمایندگان مجلس در جلسه علنی نوبت بامداد امروز و در جریان بررسی لایحه برنامه هفتم توسعه، جز ۳ بند ث ماده ۵۷ لایحه برنامه هفتم را تصویب کردند.
طبق این مصوبه، دولت مکلف است زیان بخش مسافری شرکت راه آهن را با احتساب فاکتورهای راندمان، در بودجه سنواتی پیش بینی و جبران نماید.
شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران موظف است از محل اعتبارات اختصاص یافته نسبت به نوسازی ناوگان مسافری، توسعه ایستگاه ها، تراک بندی، ایمن سازی، بهسازی و بازسازی زیرساخت شبکه ریلی همچون خطوط، ابنیه فنی، سامانه (سیستم) علایم و ارتباط و نوسازی و توسعه ماشین آلات مکانیزه اقدام نماید.
همچنین برمبنای بند الحاقی ماده ۵۷ لایحه برنامه هفتم توسعه، بمنظور تقویت و ارتقای کیفی خدمات مسافر و بار ناوگان هوایی کشور سازمان هواپیمایی کشوری حداکثر شش ماه بعد از لازم الاجر شدن این قانون:
۱. ضوابط ناظر بر تأسیس، فعالیت، نحوه اداره و نظارت بر شرکت های هواپیمایی را به تفکیک بار و مسافر بازبینی نموده و بعد از تصویب در شورای عالی هواپیمایی ابلاغ می نماید. شرکت های هواپیمایی موظفند نحوه فعالیت و ارائه خدمات خودرا مطابق دستورالعمل مصوب شورای عالی هوایی تنظیم و منطبق نمایند.
سازمان هواپیمایی کشوری موظف است نسبت به نظارت مستمر بر مجموعه فعالیت ها و خدمات شرکت های فوق و ارزیابی مخاطرات حاصل از مغایرت های احتمالی و ابلاغ اقدامات اصلاحی به این شرکتها اقدام نماید. بعد از انقضای مهلت مندرج در دستور العمل یاد شده ادامه فعالیت شرکت های فاقد صلاحیت منوط به انجام اقدامات اصلاحی و حصول فاکتورهای مورد نظر می باشد به نحوی که حداکثر تا انتهای سال سوم برنامه این شرکتها از طرق مختلف همچون ادغام، انحلال و یا توسعه خدمات به سطح کیفی مندرج در دستورالعمل مصوب نائل گردند.


منبع:

1402/08/29
12:49:36
0.0 از 5
2829
تگهای خبر: ابلاغ , بودجه , تصویب , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲