مجلس ایران دات كام
دستغیب در جمع حسابرسان كل دیوان محاسبات:

وجود نهادهای نظارتی موجب پیش گیری از وقوع خیلی از تخلفات می شود

وجود نهادهای نظارتی موجب پیش گیری از وقوع خیلی از تخلفات می شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، رییس کل دیوان محاسبات کشور اظهار داشت: وجود نهادهای نظارتی همچون دیوان محاسبات موجب پیش گیری از وقوع خیلی از تخلفات می شود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، سید احمد رضا دستغیب رییس کل دیوان محاسبات کشور در جلسه ای با حسابرسان کل این نهاد نظارتی، آخرین تحولات فنی و تخصصی در حوزه حسابرسی دستگاهها را مورد ارزیابی قرار داد و راهکارهای بهبود روندها و سازوکارها در دیوان محاسبات را بررسی کرد.
رئیس کل دیوان محاسبات کشور در این نشست با مهم عنوان کردن وظایف حسابرسان این نهاد نظارتی، گفت: حسابرسان دیوان محاسبات از ارکان مهم این نهاد محسوب می شوند و از این جهت نظرات تخصصی و کارشناسی شما می تواند به پیشبرد اهداف کمک نماید.
وی توجه ویژه به تامین نیروی انسانی را جزو اصلی ترین دغدغه ها در این نهاد دانست و اضافه کرد: باید با بهره گیری از ظرفیتهای داخلی دیوان محاسبات، یک افق مطلوب را برای کادرسازی و جذب نیروی انسانی متخصص طراحی کرد و حتما بهترین افراد برای پایه گذاری این چشم انداز، شما همکارانم در این نهاد نظارتی هستید.
رئیس کل دیوان محاسبات با رفیع دانستن جایگاه این نهاد نظارتی در حل چالش های کشور، اشاره کرد: مشکلات کشور در عرصه اداری باید درمان گردد و من اطمینان دارم که شما حسابرسان کل در نقش درمانگر و با نکته سنجی های خود، از پس این مساله مهم بر خواهید آمد.
وی با یادآوری دو نکته خطاب به حسابرسان دیوان محاسبات، بیان داشت: در وهله اول، حسابرسان کل باید در بُعد نظارتی، مراقبت کافی را به عمل آورده و کنترل های دائمی در تعاملات و ارتباطات با سایر دستگاهها را لحاظ کنند و نکته بعد آنکه باید در تنظیم گزارش ها و جمع آوری داده ها نیز با دقت فراوان عمل کرد تا احیاناً موارد هرچند جزئی و کوچک، مغفول نمانند.
دستغیب با اعلان اینکه به پشتوانه کار کارشناسی و یافته های باارزش شماست که ما می توانیم مانع از بروز خیلی از مفاسد و انحرافات شویم، گفت: وجود نهادهای نظارتی همچون دیوان محاسبات، پیش گیری از وقوع خیلی از تخلفات را در پی خواهد داشت.
گفتنی است در این جلسه، برخی از حسابرسان کل نیز پیشنهادها و نظرات خود در عرصه های «تدوین سازوکارها»، «تامین نیروی انسانی»، «نحوه ارائه گزارش ها» و… را مطرح نمودند.

1402/07/08
14:46:26
0.0 از 5
2977
تگهای خبر: طرح , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱