مجلس ایران دات كام
یك عضو كمیسیون انرژی مجلس:

افزایش قبوض برق و گاز مغایر با قانون است

افزایش قبوض برق و گاز مغایر با قانون است

به گزارش مجلس ایران دات کام، یک عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: باتوجه به ماموریت رییس مجلس به کمیسیون انرژی درباب افزایش قیمت قبوض گاز و برق در بعضی مناطق، کمیسیون بررسی همه جانبه ای را خواهد داشت تا آنچه که به صلاح مردم است رقم بخورد.


احمد مرادی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی ماموریت رییس مجلس به کمیسیون انرژی برای پیگیری علت افزایش چشم گیر قبوض برق و گاز خانگی در بعضی از مناطق کشور، با اعلان اینکه خیلی خوشحال هستیم از این که شخص رییس مجلس نسبت به این مساله ورود پیدا کرد، گفت: تعداد زیادی از مردم به نمایندگان خود درباب افزایش قبوض برق و گاز مراجعه داشتند و به وفور در زمینه انتخابیه بنده نیز این گلایه وجود دارد چونکه ما در منطقه گرمسیر هستیم و مردم در منطقه گرمسیر به نسبت سایر مناطق هم آب بیشتری مصرف می کنند و هم از برق بیشتری استفاده می نمایند.

برخی از قبوض گاز و برق با درآمد مردم همخوانی ندارد
ایشان سپس اظهار داشت: در مناطق سردسیر نیز در فصل زمستان طبیعتا مردم گاز بیشتری نسبت به سایر مناطق استفاده می نمایند و این خانوارها گاهی هیچ راهی برای صرفه جویی ندارند. قبوضی که برای این خانوارها در مناطق سردسیر و گرمسیر صادر گردیده است واقعا سرسام آور است، به شکلی که قبوض صادر شده برای خانوارها با درآمد آنها همخوانی ندارد.

مجلس مجوز گران کردن قبوض را به وزارت نیرو نداده است
نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: در استانهای خوزستان، بوشهر یا هرمزگان حتما باید در فصل تابستان کولر روشن باشد. در مناطق سردسیر نیز حتما باید در فصول سرد سال وسایل گرمایشی روشن باشد.
مرادی درباره ی این که آیا افزایش قیمت قبوض برق و گاز مصوبه مجلس بوده است؟ اشاره کرد: مجلس چنین اجازه ای را نداده است. بنظر می رسد وزارت نیرو بخشنامه ای را برای خودش تعریف کرده و برمبنای آن در یک جاهایی بصورت خودسرانه افزایش قیمت برق را اعمال کرده است که مغایر با قانون است.
این عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: رییس مجلس شورای اسلامی به کمیسیون انرژی ماموریت داد تا افزایش قیمت قبوض برق و گاز را بررسی کند که ان شاءالله کمیسیون انرژی بررسی همه جانبه ای پیرامون این مساله خواهد داشت تا آنچه که به صلاح مردم است رقم بخورد، حتی اگر لازم شد در قالب یک قانون دائمی این مساله در مجلس دنبال خواهد شد.1401/12/20
12:41:34
0.0 از 5
809
تگهای خبر: پیگیری , قانون , قم , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام