مجلس ایران دات كام

رفع ابهامات طرح نحوه فعالیت تشکل های صنفی_تخصصی در کمیسیون شوراها

رفع ابهامات طرح نحوه فعالیت تشکل های صنفی_تخصصی در کمیسیون شوراها

مجلس ایران دات کام: سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها از رفع ابهامات مواد 13 و 16 طرح نحوه فعالیت تشکل های صنفی - تخصصی در نشست امروز این کمیسیون آگاهی داد.


علی حدادی در گفت و گو با ایسنا؛ ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها، بیان کرد: امروز دو دستورکار در نشست کمیسیون مورد بحث و بررسی قرار گرفت. موضوع اول رفع ایراد ماده ۱۳ و ۱۶ طرح نحوه فعالیت تشکل های صنفی - تخصصی بود. مباحث مختلف عنوان شد. در ماده ۱۳ این طرح بر نظارت، پیگیری و مطالبه حقوق و مسائل حوزه تخصصی تشکل از دستگاه های ذی ربط تاکید شد.
ایشان سپس اظهار نمود: در ماده ۱۶ هم تاکید شد که هرگونه بهره برداری از تشکل ها در جهت اهداف غیر تخصصی و یا غیر در رابطه با اهداف دستگاه های اجرائی ممنوع بوده و درصورت تخلف از این ماده دادستان مکلف است جهت جلوگیری از اقدامات مذکور موضوع را بوسیله مراجع قضایی پیگیری کند. این دو ماده در جلسه امروز کمیسیون اصلاح گردید.
سخنگوی کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در ادامه اشاره کرد: در ادامه شش نفر از حقوقدان های پیشنهادی قوه قضاییه برای عضویت در شورای نگهبان با حضور در جلسه کمیسیون اهداف و برنامه های خودرا ارائه کردند.
منبع:

1401/05/02
23:08:54
0.0 از 5
3290
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام