مجلس ایران دات كام
نماینده ارومیه خطاب به وزیر كشور:

شهر را با پول مستضعفین اداره نکنید

شهر را با پول مستضعفین اداره نکنید

به گزارش مجلس ایران دات کام نماینده مردم ارومیه در مجلس با اشاره به مثالی از میزان عوارض، جریمه و هزینه های دیوان سالارانه فردی که می خواهد یک مغازه بسازد، خطاب به وزیر کشور اظهار داشت: وزیر کشور باید به درآمد پایدار شهری فکر کند و از مستضعفان شهر را اداره نکند.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، سید سلمان ذاکر در جلسه علنی بامداد امروز (چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود در تذکری خطاب به وزیر کشور اظهار داشت: پرداخت حق الجلسه به دهیاران و شوراها تبعیض است. برای شوراها حق الجلسه و حقوقی در نظر گرفته نشده است در صورتیکه مثل دهیاران به مشکلات مردم رسیدگی می کنند و دائم در خدمت آنها هستند. حتی گاهی شغل خودرا به خاطر مردم از دست داده اند. دهیاران بصورت پاره وقت، تمام وقت و ساعتی حقوق های متفاوتی دریافت می کنند، پس امنیت شغلی ندارند. اگر یک نفر هم در این بین خطا کرد نباید این خطا را به پای همه نوشت و ارائه خدمات به همه این قشر را محدود کرد.
نماینده مردم ارومیه در مجلس با تاکید بر اصلاح روند پرداختی ها به دهیاران و شوراها از دیوان سالاری پیچیده و پر پیچ و خم انجام روند کارها انتقاد نمود و اظهار داشت: فرد روستایی برای دریافت انشعاب، آب، برق و یا فاضلاب باید اول ثبت نام کند؛ نامه از اداره مربوطه بگیرد به بنیاد مسکن ببرد و این بنیاد کارشناس بفرستد. همه اینها زمان و هزینه زیادی می گیرد. جایگاه حاکمیت کجاست؟ چرا روستاییان را خسته می کنید؟ مسئولان وزارتی باید همکاری کنند.
ذاکر خطاب به وزیر کشور عنوان کرد: اگر فردی ۱۰ یا ۱۵ سال گذشته، مغازه ای ساخته باشد در وهله اول باید جریمه ماده ۱۰۰(جریمه تراکم اضافه بنا) بپردازد چونکه در آن زمان ماده ۱۰۰ وضع نشده بود. در وهله دوم جریمه عوارض هم می گیرند. از جانب دیگر هزینه خدمات شهری و معابر هم از او می گیرند. هزینه کسری قطعه و بعد هزینه جدول و آسفالت هم از او گرفته می شود و آخر سر می پرسیم ارزش افزوده چه شد؟ یک فرد با هزار مصیبت یک مغازه برای خود و خانواده و فرزندش درست می کند که باید به میزان زیادی هزینه بپردازد. این ظلم نیست؟

جریمه های کرونا را ملغی کنید یا تخفیف بدهید
این عضو مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی اظهار داشت: وزیر کشور باید به درآمد پایدار شهری فکر کند و از مستضعفان شهر را اداره نکند. این فرد باید به فکر تامین معیشت فرزند خود باشد یا تامین بودجه شما؟ در هر لباس، شغل و مقامی که باشیم باید با فساد مبارزه نماییم که این خواسته ملت است. جریمه هایی که به سبب شیوع ویروس کرونا صورت گرفت، برای مردم تبدیل به درد شده است که لازم است تخفیف داده شده و عفو شوند.
این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در آخر در مورد رتبه بندی معلمان اظهار نمود: باید به فکر این قشر بود و خسارات آنها را پرداخت کرد. امروز منزلت معلمان باید بازگردد و معیشت و منزلت آنها باید به آنها داده شود که به دست من و شماست.
منبع:

1400/09/24
13:19:19
0.0 از 5
821
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام