مجلس ایران دات كام
شیخی به مجلس ایران دات كام خبر داد

پیشنهادات عملی برای کاهش بحران کرونا فردا به رئیس مجلس عرضه می شود

پیشنهادات عملی برای کاهش بحران کرونا فردا به رئیس مجلس عرضه می شود

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی پیشنهادات گوناگونی در جلسه فوق العاده این کمیسیون برای کاهش بحران کرونا اطلاع داد و اظهار داشت که فردا کمیسیون بهداشت جمع بندی خویش را جهت کاهش بحران کرونا در گزارشی به رئیس مجلس عرضه خواهد نمود.


زهرا شیخی در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: به دنبال دستور رئیس مجلس، کمیسیون بهداشت و درمان ظهر امروز جلسه فوق العاده ای را به مدت سه ساعت و نیم جهت بررسی راهکارهای مدیریت بحران فعلی کرونا و پیک پنجم با حضور مسئولانی از حوزه سلامت، روسای دانشگاه ها، وزارت خانه کشور، سپاه، ارتش، ناجا و واجا برگزار کرد.
وی ادامه داد: در این نشست مشکلات و کمبودها و گلایه ها عنوان شد در خصوص این که محدودیت های شدیدی درباره تأمین تخت بیمارستانی وجود دارد و در این شرایط پروتکلهای بهداشتی رعایت نمی گردد. از کمبود نیروی انسانی و اعتبارات هم سخن گفته شد این که باید در کنار تأمین نیروی انسانی و اختصاص اعتبار لازم، دارو و تجهیزات به اندازه کافی دپو شود.
شیخی افزود: گلایه دیگر مبحث خستگی پرستاران بود. این که باید به هر روشی زنجیره انتقال کرونا قطع شود که برای این اتفاق هم پیشنهادات مختلفی مطرح نمودند که شاید مهم ترین آنرا میتوان تعطیلی دو هفته ای کشور بیان کرد. پیشنهادات دیگری درباره منع تردد، منع فعالیت گروه های شاغل به جز گروه یک در شهرهای قرمز و تعطیلی و محدودیت فعالیتهای فرهنگی و ورزشی و فعالیتهایی توام با هرگونه تجمع و تقویت طرح شهید سلیمانی هم بیان شد.
به نقل از ایشان، پیشنهاداتی درباره تهیه بسته های حمایتی برای اصناف و ضرورت تأمین واکسن به میزان ۱۲۰ میلیون دوز عنوان شد و این که باید عزم سیاسی و ملی و مردمی جمع شده و همه هماهنگ باشند.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درباره پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای کشور اظهار داشت: این تصمیم باید در ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته شود ولی به صورت کلی این پیشنهاد هم عنوان شد که چون مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا حکم قانون را دارد، کارگروهی در مجلس تشکیل شده تا هماهنگ با هم پیش رفته و پیشنهادات بررسی شود.
او در آخر اظهار نمود: قرار شد فردا کمیسیون بهداشت و درمان جمع بندی درباره این پیشنهادات داشته باشد و گزارش را خود درباره چگونگی کاهش بحران کرونا به رئیس مجلس عرضه نماید بنابراین نهایی شدن این پیشنهادات به جلسه فردا موکول شد.
منبع:

1400/05/20
10:17:14
0.0 از 5
3598
تگهای خبر: حكم , طرح , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳