مجلس ایران دات كام
حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو

حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو

درباره حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو

تعداد کرسی: 6 کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو

کاندیداهای احتمالی حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو

حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو

شهرستان تبریز یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی است که در مرکز این استان واقع شده است. مرکز این شهرستان، شهر تبریز است که مرکز اداری و سیاسی استان است. شهرستان تبریز طبق آخرین تقسیمات کشوری از ۲ بخش، ۴ شهر، ۶ دهستان و ۶۷ روستا تشکیل شده است.
شهرستان آذرشهر در شرق دریاچه ارومیه واقع و از شمال محدود است به شهرستان اسکو، از جنوب به شهرستان عجب شیر و از غرب به دریاچه ارومیه. این شهر در جلگه و مسیر مراغه – تبریز قرار دارد.وبلندترین کوه شهرستان کوه کرکس در روستای هفت چشمه با ارتفاع ۲۵۸۰ متر واقع شده است. ساکنان این شهرستان آذربایجانی بوده و به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می کنند.
شهرستان اسکو در شرق دریاچه ارومیه با وسعت ۱۷۶۳ کیلومتر مربع قرار گرفته که از سمت شرق با شهرستان تبریز، از سمت شمال با شهرستان شبستر، از سمت غرب با دریاچه ارومیه و از سمت جنوب با شهرستان آذرشهر هم مرز است. مرکز این شهرستان شهر اسکو می باشد. نام قدیم این شهرستان اوشکایا بود.
حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای احتمالی انتخابات مجلس یازدهم ( انتخابات مجلس 98 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو استفاده کنند.حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو دارای 6 کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات تبریز، آذرشهر و اسکو در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 98 یا همان انتخابات مجلس یازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای تبریز، آذرشهر و اسکو داشته باشد.

تازه های تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس

نظرات مردم تبریز، آذرشهر و اسکو

مردم شریف حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد تبریز، آذرشهر و اسکو و انتظارات خود از کاندیداهای تبریز، آذرشهر و اسکو بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس یازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.