مجلس ایران دات كام
حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو

حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو

درباره حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو

تعداد کرسی: 6 کرسی

کاندیداهای پر طرفدار حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو

کاندیداهای حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو

تبلیغات انتخاباتی
تبلیغات انتخاباتی

حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو

شهرستان تبریز یکی از شهرستان های استان آذربایجان شرقی است که در مرکز این استان واقع شده است. مرکز این شهرستان، شهر تبریز است که مرکز اداری و سیاسی استان است. شهرستان تبریز طبق آخرین تقسیمات کشوری از ۲ بخش، ۴ شهر، ۶ دهستان و ۶۷ روستا تشکیل شده است.
شهرستان آذرشهر در شرق دریاچه ارومیه واقع و از شمال محدود است به شهرستان اسکو، از جنوب به شهرستان عجب شیر و از غرب به دریاچه ارومیه. این شهر در جلگه و مسیر مراغه – تبریز قرار دارد.وبلندترین کوه شهرستان کوه کرکس در روستای هفت چشمه با ارتفاع ۲۵۸۰ متر واقع شده است. ساکنان این شهرستان آذربایجانی بوده و به زبان ترکی آذربایجانی صحبت می کنند.
شهرستان اسکو در شرق دریاچه ارومیه با وسعت ۱۷۶۳ کیلومتر مربع قرار گرفته که از سمت شرق با شهرستان تبریز، از سمت شمال با شهرستان شبستر، از سمت غرب با دریاچه ارومیه و از سمت جنوب با شهرستان آذرشهر هم مرز است. مرکز این شهرستان شهر اسکو می باشد. نام قدیم این شهرستان اوشکایا بود.
حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو یکی از پر شورترین حوزه های انتخابیه در انتخابات مجلس است. تبلیغات انتخاباتی در این حوزه در موعد قانونی برگزار می شود و کاندیداهای حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو پس از ثبت نام در وزارت کشور (یا فرمانداریها) و تایید صلاحیت، به تبلیغات می پردازند. کاندیداهای انتخابات مجلس دوازدهم ( انتخابات مجلس 1402 ) می توانند با ثبت نام در سایت مجلس ایران، از خدمات سایت اعم از معرفی (بیوگرافی کاندیدا، سوابق مدیریتی و اجرایی، برنامه های کاندیدا وغیره) ، ارتباط با کاندیدا ، اعلام طرفداری برای اطلاع رسانی به مردم شریف حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو استفاده کنند.حوزه تبریز، آذرشهر و اسکو دارای 6 کرسی یا صندلی در مجلس شورای اسلامی می باشد. انتخابات تبریز، آذرشهر و اسکو در هر دوره انتخابات از مشارکت بالای مردم برخوردار است و امید می رود در انتخابات مجلس 1402 یا همان انتخابات مجلس دوازدهم مشارکت بالایی با فعالیت تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای تبریز، آذرشهر و اسکو داشته باشد. تایید صلاحیت شده های قطعی تبریز، آذرشهر و اسکو را در تایید صلاحیت تبریز، آذرشهر و اسکو مجلس دوازدهم دنبال کنید. تایید صلاحیت قطعی مجلس 1402

تازه های تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس

نظرات مردم تبریز، آذرشهر و اسکو

مردم شریف حوزه انتخابیه تبریز، آذرشهر و اسکو، می توانید در این قسمت نظرات و پیشنهادات، مشکلات و دغدغه های خود را در مورد تبریز، آذرشهر و اسکو و انتظارات خود از کاندیداهای تبریز، آذرشهر و اسکو بنویسید تا نمایندگان شما در مجلس دوازدهم به این مسایل توجه بیشتری داشته باشند.
علی:

ممنون از شما واقعا جای یه همچین سایتی بسیار خالی بود فقط چرا قسمت جستجو ندارین


علی:

شفافیت درمان دردهای این کشور است والسلام


ناشناس:

از کاندیداها از هر جناحی که باشند درخواست داریم به ‎چالش شفافیت کاندیداها بپیوندند
الان شفافیت اموال و وعده ها
و شفافیت آراء، هدایای دریافتی و توصیه نامه ها در مجلس برای ما اهمیت زیادی دارد تا مجلسی به دور از زد وبند را تجربه کنیم.


پویااحمدزاده:

لطفا تو مجلس یازدهم شفافیت را دراولویت قرار بدین و حتی الامکان همه جلسه ها علنی و پخش زنده تلویزیونی باشد. باتشکر


ابراهیم:

امیدوارم ملت عزیز ایران با آگاهی که در بدرقه سیدالشهدای مقاومت از خود نشان دادند در انتخاب درست خود و برگزیدن افراد لایق و مردمی دل شهدا را شاد کنند.


پویااحمدزاده کندجانی:

آینده کشور به این انتخابات بستگی دارد نمایندگان مجلس باید درکنارمردم بمانندو مشکلات کشور را گره گشایی کنیم تا شر غربی هارو کم کنیم . باتشکر