مجلس ایران دات كام
دبیر كمیسیون اقتصادی مجلس:

مجلس بودجه 1400 را به نفع مردم تصویب می كند

مجلس بودجه 1400 را به نفع مردم تصویب می كند

به گزارش مجلس ایران دات کام دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: مجلس شورای اسلامی در دفاع از حق مردم برای داشتن یک زندگی آبرومند، بودجه ۱۴۰۰ را به نفع مردم در صحن علنی تصویب خواهد نمود.میرغنی نظری در گفت و گو با خبرنگار مهر در اردبیل، اظهار نمود: در جلسات بامداد و عصر بررسی بودجه ۱۴۰۰ پس از اصلاحیه جزئی دولت در حال بررسی نهایی است که امیدواریم با کاهش هزینه های جاری و افزایش هزینه های عمرانی و توسعه زیربناها در کشور بتوانیم شرایطی مناسب برای توسعه متوازن کشور در همه بخش ها رقم بزنیم.
وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش ما بر این است تا بودجه ۱۴۰۰ با کمترین آثار تورمی تقدیم صحن علنی مجلس شده تا با تصویب نهایی برای اجرا به دولت ابلاغ شود.
دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: آنچه که در بودجه و در بررسی های کارشناسی ملاک و معیار اصلی است، نگاه واقع بینانه به فروش نفت و کسب درآمدهای دولت از منابع مختلف و تعدیل آثار تورمی کسری بودجه سال آینده است که امیدواریم با یک نگاه واقع بینانه در این حوزه بتوانیم به اهداف مورد نظر دست پیدا نماییم.
نباید افرادی که یک شبه سود کلان به جیب می زنند از پرداخت مالیات در امان باشند
نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی یکی از ابزارهای مهم در تأمین درآمدهای ملی را بحث احیای مالیات های پنهانی و به شکلی فرارهای مالیاتی در سطح کشور اعلام نمود و اظهار داشت: دولت موظف شده تا مالیات ستانی را به معنای واقعی از همه صنوف و واحدهای تجاری و اقتصادی انجام دهد تا افرادی که یک شبه سود کلانی را به جیب می زنند از مالیات و پرداخت منابع دولتی در امان نمانند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: به هیچ وجه در کاهش منابع هزینه ای روی افزایش حقوق کارکنان برنامه ریزی خاصی انجام نشده و همه مباحث مطرح شده در این عرصه گمانه زنی بیش نیست و تلاش دولت بر این است تا حقوق بگیران و همینطور مستمری بگیران بتوانند با منابع دریافتی خود زندگی خوبی را داشته باشند.
نظری لزوم ساماندهی بازار سرمایه و بورس را بعنوان یکی از دغدغه ها و نگرانی های آحاد مردم خاطرنشان کرد و افزود: با تحولاتی که در مدیریت بورس انجام شده، بخشی از آرامش به این بازار پرالتهاب برگشته و امیدواریم در سال آینده نوسانات بازار سرمایه به حداقل برسد.


منبع:

1399/12/05
13:53:06
0.0 از 5
4078
تگهای خبر: ابلاغ , اقتصاد , بودجه , تصویب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام