مجلس ایران دات كام

تعیین محدودیت سنی 40 تا 75 سال برای نامزدهای ریاست جمهوری

تعیین محدودیت سنی 40 تا 75 سال برای نامزدهای ریاست جمهوری

به گزارش مجلس ایران دات کام البرز سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اظهار داشت: اگر مجلس تغییرات انتخابات ریاست جمهوری را مصوب کند، در شرایط کاندیداهای ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و سن ۴۰ تا ۷۵ سال ضروری خواهد شد.علی حدادی در نشست مطبوعاتی روز پنجشنبه ۳۰ بهمن خود با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار نمود: ثبت نام شوراهای شهر از ۲۰ اسفند شروع و تا ۲۶ این ماه ادامه دارد و ثبت نام کاندیداهای شوراهای روستا نیز از ۱۶ فروردین سال آینده شروع و تا ۲۱ همین ماه ادامه دارد.

به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، وی با اشاره به اینکه مقرر است اصلاحاتی در قانون انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ اعمال شود، افزود: در کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها اصلاح انتخابات ریاست جمهوری انجام شده و اگر مجلس این تغییرات را مصوب کند، در وضعیت کاندیداهای ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ داشتن مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و سن ۴۰ تا ۷۵ سال ضروری خواهد شد.

نماینده مردم ساوجبلاغ، نظرآباد، طالقان و چهارباغ در مجلس در پاسخ به اینکه آیا داشتن تحصیلات کارشناسی ارشد مانع از حضور افراد با تجربه در عرصه رقابت نخواهد شد، توضیح داد: نمی توانیم بگوییم کسی که علم کافی ندارد می تواند در سطوح عالی کشور فعالیت کند.

حدادی افزود: وقتی در وضعیت کاندیداهای شوراهای شهر و روستا داشتن مدرک تحصیلی لحاظ می شود، برای ریاست جمهوری که بالاترین مقام اجرائی کشور است، این معیار ضروری بنظر می رسد.

وی با اعلان اینکه دارا بودن سابقه مدیریتی هم جزو شرایط کاندیدهای ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ خواهد بود، توضیح داد: با این اوصاف کاندیداهای ریاست جمهوری باید حداقل چهار سال سابقه مدیریت اجرائی داشته باشند.

این مسئول در پاسخ به اینکه در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا آیا نمایندگان مجلس از کاندیدای فهرست خاص حمایت می کنند، اظهار داشت: هیچ یک از نمایندگان البرز از فرد یا فهرست خاصی حمایت نخواهند کرد.

حدادی در ادامه با اشاره به اینکه در هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا حساسیت خاصی جهت بررسی صلاحت کاندیدها به خرج می دهند، اظهار داشت: اگر بخواهیم مدیریت شهری تأثیرگذاری لازم را داشته باشد باید در بررسی صلاحیت ها دقت کافی صورت بگیرد و افراد کاردان و کاربلد تایید صلاحیت شوند.

نماینده مردم ساوجبلاغ مجلس در شورای اسلامی درباب چگونگی تایید صلاحیت کاندیدهای شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: هیات نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا سلامت نفس و عملکرد کاندیداها را در بررسی صلاحیت آنها معبار قرار داده و هیچ نگاه خاص و جانبدارانه به کاندیدا ندارد.

حدادی با اشاره به اینکه هیأت عالی نظارت بر انتخابات شورای شهر و روستا فعالیت خودرا آغاز نموده است، اضافه کرد: طی این مدت اعضای هیأت های نظارت بر انتخابات شهرستان ها معرفی گشتند، هیأت های نظارت بر انتخابات شهرستان های البرز نیز انتخاب و هماهنگی های لازم برای شروع کار این هیئات در استان انجام شده است.

این مسئول درباب تبلیغات زود هنگام کاندیداها افزود: موضوع در دست بررسی می باشد و تخلفات در حوزه تبلیغات زودهنگام ثبت خواهد شد.

وی با اشاره به دستگیری تعدادی از اعضای شورای شهر و روستا در استان اظهار داشت: بدون شک این افراد شانسی برای حضور در انتخابات آینده نخواهند داشت و این دستگیری ها به لحاظ حقوقی در حال بررسی است.

منبع:

1399/12/01
13:55:03
0.0 از 5
4519
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱