مجلس ایران دات كام
زارع خبر داد

شروع بررسی لایحه بودجه از یكشنبه در صحن علنی مجلس

شروع بررسی لایحه بودجه از یكشنبه در صحن علنی مجلس

مجلس ایران دات کام: سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۱4۰۰ اظهار داشت که لایحه بودجه از یکشنبه در صحن علنی مورد رسیدگی قرار می گیرد.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، رحیم زارع در نشست خبری بعدازظهر امروز (پنج شنبه) خود اظهار داشت: طی دو روز گذشته از ساعت ۸ بامداد تا ۱۱ شب اعضای کمیسیون تلفیق تلاش کردند تا اصلاحیه دولت را بررسی نمایند و نظرات کمیسیون تلفیق مصوب شد.
وی ادامه داد: در کمیسیون با پرداخت ۱۵۰ هزار میلیارد تومان از محل حق الامتیاز واگذاری سهام و حقوق مالکان طرح های تملک دارایی سرمایه ای و طرح های سرمایه گذاری متعلق به دولت و شرکت های دولتی برای کمک به صندوق های بازنشستگی و رد قسمتی از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی، رتبه بندی معلمان و متناسب سازی حقوق اعضای هیات علمی و همین طور مطالبات قانون پشتیبانی از معلولان، تامین نظام اجتماعی فراگیر و متناسب سازی حقوق بازنشستگان کشوری، لشگری و تامین اجتماعی موافقت شد. البته مبلغ پیشنهادی دولت در لایحه به این منظور ۱۲۵ هزار میلیارد تومان بود که در کمیسیون تلفیق به ۱۵۰ هزار میلیارد تومان افزایش داده شد.
زارع افزود: درخواست دولت جهت استفاده از مانده منابع استفاده نشده صندوق توسعه ملی از سال ۹۹ جهت استعلام به دفتر مقام معظم رهبری ارسال شد تا استفاده از تسهیلات و منابع تبصره ۴ از محل صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری صورت گیرد.
وی تصریح کرد: با درخواست دولت در خصوص کاهش انتشار اوراق مالی اسلامی- ریالی و ارزی به مبلغ ۵۰ هزار میلیارد تومان موافقت شد، دولت پیشنهاد ۳۵ هزار میلیارد تومان اوراق تسویه را در قالب اوراق خزانه ارائه کرده بود و کمیسیون تلفیق به مصوبه قبلی خود رأی داد تا این اوراق در قالب اسناد خزانه بمنظور تهاتر بدهی بخش خصوصی، تعاونی و پیمانکاران به نظام بانکی و نظام بانکی به بانک مرکزی صادر شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق لایحه بودجه با اعلان اینکه سهم هر یک از دستگاه های ذینفع از قانون مالیات بر ارزش افزوده در سال ۱۴۰۰ مطابق با بودجه سال ۱۳۹۹ تعیین شد، اظهار داشت: مشترکان برق روستایی و عشایری و چاه های کشاورزی مجاز از شمول پرداخت عوارض ۱۰ درصد مبلغ برق مصرفی معاف شدند. همین طور مصوبه کمیسیون تلفیق در خصوص تکلیف وزارت راه و شهرسازی برای تحویل زمین رایگان بمنظور راه اندازی مدارس، کلانتری ها، پایگاه های بسیج، حوزه های علمیه، حوزه های مقاومت، مسجد، سالن های ورزش صالحین، مراکز بهداشتی و درمانی و سایر مراکز اداری و خدماتی که در اصلاحیه دولت رد شده بود باردیگر در کمیسیون تلفیق تصویب و با نظر دولت مخالفت شد.
زارع افزود: کمیسیون تلفیق حداکثر حقوق دریافتی را ۱۵ برابر حداقل حقوق دریافتی در سال آینده تصویب کرده بود اما دولت درخواست افزایش سقف را داشت که کمیسیون تلفیق باردیگر رأی به مصوبه خود داد.
این نماینده مجلس اضافه کرد: درباب ستاندن مالیات از حقوق به جز اعضای هیات علمی و قضات تا سقف ۴ میلیون تومان معافیت مالیاتی در نظر گرفته شد و از حقوق های ۴ تا ۸ میلیون تومان ۱۰ درصد، از ۸ تا ۱۲ میلیون تومان ۱۵ درصد، از ۱۲ تا ۱۸ میلیون تومان ۲۰ درصد، از ۱۸ تا ۲۴ میلیون تومان ۲۵ درصد و از ۲۴ تا ۳۲ میلیون تومان ۳۰ درصد و بالاتر از ۳۲ میلیون تومان ۳۵ درصد مالیات دریافت می شود.
وی افزود: همین طور وزارت دادگستری مکلف شد دیه مستحقان دریافت دیه که شامل مقتولان و مجروحان ناشی از عبور غیرمجاز از مرز است که توسط یگان های مرزبانی نیروی انتظامی، سپاه و ارتش مورد به هدف خوردن قرار گرفته اند و سربازانی که در محیط پادگان کشته یا زخمی شده اند با معرفی ارتش، سپاه و نیروی انتظامی پرداخت کند.
زارع با اعلان اینکه کمیسیون تلفیق با درخواست تنخواه مورد نیاز دولت برای پرداخت یارانه های فروردین ماه موافقت نمود، اظهار داشت: امروز اصلاحات موردنیاز دولت در کمیسیون تصویب گردید و تبصره های بودجه در اختیار بخش فناوری اطلاعات مجلس بمنظور بارگذاری در سیستم قرار گرفته، بررسی تبصره های بودجه به پایان رسیده و هم اکنون ردیف ها بررسی می شود، اگر ردیفی بر تبصره های بودجه اثرگذار باشد به صورت تکمیلی ارسال می شود. لایحه بودجه از یکشنبه در صحن علنی مورد رسیدگی قرار می گیرد.
منبع:

1399/11/30
21:43:03
0.0 از 5
4526
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام