مجلس ایران دات كام
رییس مجمع نمایندگان مجلس در كردستان:

ردیف بودجه برای سنندج، شهر خلاق موسیقی درنظر گرفته شود

ردیف بودجه برای سنندج، شهر خلاق موسیقی درنظر گرفته شود

کردستان رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی اعلام نمود که با عنایت به بازگشت لایحه بودجه به دولت، ردیفی برای سنندج شهر خلاق موسیقی درنظر گرفته شود.


محسن فتحی بامداد امروز پنجشنبه در یازدهمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه برگزار شد اظهار نمود که از همه مسؤلان که قدمی برای توسعه کردستان برداشته اند صمیمانه تشکر می نماییم و این کارهای توسعه ای برای کردستان بسیار حائز اهمیت می باشد.
وی افزود که هنوز به مرحله ای نرسیده ایم که خدماتمان در شان مردم کردستان باشد.
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد که مراسم کلنگ زنی سامانه انتقال آب از سد آزاد به تصفیه خانه سنندج و راه آهن کردستان نمونه ی خوبی برای خدمت به مردم کردستان است.
وی عنوان نمود که فرودگاه اول کردستان یعنی سنندج گرفتار مشکلات و نواقصی است و باید بعنوان فرودگاه بین المللی شناخته شود.
فتحی ادامه داد که با عنایت به بازگشت لایحه بودجه به دولت یک ردیف برای شهر خلاق موسیقی سنندج درنظر گرفته شود تا ردیفی به صورت سالانه در اختیار کارهای فرهنگی این شهر قرار گیرد.
وی تصریح کرد که تا آخر دولت دوازدهم ۵ قطعه از ۱۷ قطعه کریدور شمال غرب تکمیل می شود.
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اعتبارات اجرای آسفالت روستایی از اعتبارات استانی پرداخت می شود و توجه به وضعیت راه های روستایی استان نیازمند نگاه ویژه ای به این مقوله است.
وی اظهار نمود که ناحیه منفصل شهری نایسر به مراکز آموزشی و بهداشتی و درمانی و فرهنگی نیازمند است و مسؤلان باید توجه بیشتری به این مورد داشته باشند.
فتحی افزود که منطقه اقتصادی مریوان یکی دیگر از مطالبات مردم استان است تا ظرفیت مناسبی برای سرمایه گذاران فراهم گردد.
وی خاطرنشان کرد که تجهیزات پزشکی که در روزهای کرونا در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار گرفت شایان تقدیر است و نباید از ظرفیت های کردستان در بحث گردشگر درمانی غافل شد.
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی عنوان نمود که باید دانشکده داروسازی در دانشگاه علوم پزشکی با همت مسؤلان ایجاد شود تا بتوان از ظرفیت جذب دانشجویان بین المللی هم بهره برد.
وی ادامه داد که ۱۲ درصد آبهای سطحی کشور در کردستان جاری است ولی میانگین اراضی آبی کردستان تنها ۱۳ درصد است که از میانگین کشوری بسیار کمتر است.
فتحی تصریح کرد که در سالهای اخیر ظرفیت های انسانی فراوانی در کردستان در حوزه ورزشی ظهور کرده اند اما سرانه فضاهای ورزشی در کردستان مناسب نمی باشد و حمایت های مناسبی از تیم های ورزشی کردستان انجام نشده است.
منبع:

1399/11/16
13:03:37
0.0 از 5
4379
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , بودجه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳