مجلس ایران دات كام
فلاحی:

سوءمدیریت دلیل شرایط كنونی بازار سرمایه است

سوءمدیریت دلیل شرایط كنونی بازار سرمایه است

به گزارش مجلس ایران دات کام یک عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه دلیل شرایط کنونی بازار سرمایه سوءمدیریت مسئولین این حوزه است، اظهار نمود: البته مردم هم با بی احتیاطی و عدم توجه به تخصص لازم برای این حوزه اموال اصلی خویش را فروختند و پول آنرا وارد این بازار کردند و در نتیجه صدمه دیدند.


احمد حسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا ضمن اشاره به شرایط نابسامان بازار سرمایه اظهار داشت: ابتدا تا آخر این مورد را به علت سوءمدیریت می دانم، پیگیری های این مدت نمایندگان مجلس و گزارش هایی که در این عرصه به مجلس عرضه شده حاکی از این است که دلیل شرایط کنونی بازار سرمایه سوءمدیریت است، آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی هم به این مورد اشاره نموده است.
وی ادامه داد: متاسفانه مسئولین حوزه توان مدیریت این بازار را نداشتند، ما شاهد این مهم بودیم که نقدینگی مردم در این بازار جمع شده بود و این تجمع نقدینگی یک فرصت طلایی ایجاد می کرد که ما آنرا به سمت مسیر توسعه و تولید در کشور هدایت نماییم، ولی به علت اینکه مسئولین این حوزه فاقد مدیریت اقتصادی بودند حالا شاهد این شرایط هستیم.
نماینده مردم همدان در مجلس خاطرنشان کرد: کارشناسان اقتصادی یکی دیگر از علل وضعیت کنونی بورس را ورود بانک ها به این بازار می دانند، بانک ها نباید به این بازار ورود پیدا می کردند، من هم این مورد را عامل دیگری برای مشکل کنونی این بازار می دانم.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اشاره کرد: البته مدیران بورس هم از ابتدا تردید داشتند که بتوانند شرایط این بازار را مدیریت کنند، بنابراین به مردم سفارش می کردند که سرمایه اصلی خویش را وارد این بازار نکنید، ولی مردم با بی احتیاطی و عدم توجه به تخصص لازم برای این حوزه اموال اصلی خویش را فروختند و پول آنرا وارد این بازار کردند و در نتیجه صدمه دیدند.
فلاحی در انتها افزود: حالا به نظر می سرد اگر مدیریت صحیحی برای ساماندهی این بازار شکل بگیرد و بتوانند باری دیگر اعتماد مردم را بازگردانند که البته کار مشکلی است، این بازار می تواند فرصت خوبی را رقم بزند.
منبع:

1399/11/05
13:44:40
0.0 از 5
4178
تگهای خبر: آموزش , اقتصاد , پیگیری , قم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام