مجلس ایران دات كام
زارع:

مالیات بر مستغلات و اجاره در سال ۱4۰۰ افزایش نمی یابد

مالیات بر مستغلات و اجاره در سال ۱4۰۰ افزایش نمی یابد

مجلس ایران دات کام: سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که بر طبق تصمیم کمیسیون تلفیق، مالیات بر مستغلات و اجاره در سال ۱4۰۰ نسبت به سال ۹۹ افزایش نخواهد داشت.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، رحیم زارع در نشست خبری بامداد امروز (شنبه) خود اظهار داشت: نخستین جلسه بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ در کمیسیون تلفیق با حضور دستگاه های اجرائی انجام شد.
وی ادامه داد: در این نشست قرار شد مالیات بر مستغلات و اجاره همانند سالهای گذشته و نسبت به سال ۹۹ افزایش نداشته باشد و درآمد دولت ثابت باشد.
نماینده مردم آباده در مجلس تصریح کرد: همین طور مالیات بر اشخاص حقوقی غیر دولتی و مالیات بر حقوق ها به صورت پلکانی که درخواست مجلس بود، مالیات بر خودرو های لوکس و خانه های خالی و کاهش نرخ تعرفه های ورودی کالاهای اساسی جهت بررسی بیشتر به کمیته های تخصصی رفت.
زارع اشاره کرد: بحث های درآمدی طی این هفته در کمیسیون تلفیق بررسی می شود و از هفته آتی بحث های هزینه ای را در کمیسیون مورد بررسی قرار می دهیم.
سخنگوی کمیسیون تلفیق تصریح کرد: امروز هدف مجلس کاهش تعرفه کالاهای ورودی بود که نیاز به بررسی و کار کارشناسی بیشتر داشت همین طور در مورد حقوق ها به سبب این که در بعضی موارد عدالت مالیاتی وجود ندارد تا سقف ۴ میلی ون تومان معافیت پیش بینی شده و از ۴ میلیون به بالا هر ۲، ۳، یا ۴ میلیون تومان به صورت پلکانی نرخ را افزایش خواهیم داد.
وی ادامه داد: در مورد خودرو های لوکس در بودجه ۹۹ نخستین سالی بود که مالیات در نظر گرفته شده بود و خوب اجرا نشد پس ما ضمانت اجرائی نحوه وصول مالیات را پیش بینی خواهیم کرد.
وی افزود: در مورد مالیات بر خانه های خالی که قانون آن امسال تصویب گردید نیز همسان با بخشنامه وزارت راه در بودجه ۱۴۰۰ این مساله را بررسی خواهیم کرد که بخشنامه و قانون یکسان باشد.
او در آخر ۴۶۰۰ میلیارد تومان را بعنوان رقم پیش بینی درآمد مالیاتی ناشی از مالیات بر مستغلات و اجاره عنوان نمود.
منبع:

1399/10/13
23:08:41
0.0 از 5
3967
تگهای خبر: تصویب , دولت , قانون , قم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲