مجلس ایران دات كام

آثار طرح جهش تولید و تامین مسكن از زبان یك عضو كمیسیون عمران

آثار طرح جهش تولید و تامین مسكن از زبان یك عضو كمیسیون عمران

مجلس ایران دات كام: یك عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی اصرار كرد كه یكی از اهداف طرح جهش تولید و تامین مسكن بازگرداندن تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسكن با تكلیف دولت به ساخت واحدهای مسكونی است.


اسماعیل حسین زهی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تاثیرات طرح جهش تولید و تامین مسکن بر روی بازار بیان کرد: طرح جهش تولید و تامین مسکن از طرف کمیسیون عمران بمنظور ساماندهی بازار مسکن تهیه شد. کلیات این طرح در جلسه علنی مجلس به تصویب رسیده و جزئیات آن با حضور کارشناسان نخبه و نمایندگان مرکز پژوهش های مجلس در کمیسیون بررسی شده است.
ایشان سپس اظهار نمود: یکی از اهداف این طرح بازگرداندن تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن با تکلیف دولت به ساخت واحد های مسکونی است. در این طرح پیش بینی شده تا زمین ارزان و مصالح با قیمت تمام شده در اختیار تولید کنندگان واقعی قرار گیرد.
نماینده مردم خاش در مجلس اشاره کرد: بر طبق این طرح سالانه حدود یک میلیون واحد تا سال ۱۴۰۴ با همکاری دستگاه های ذی ربط ساخته خواهد شد و در اختیار اقشار لطمه پذیر و واجد شرایط قرار خواهد گرفت. با ایجاد تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار مسکن می توان تا حدودی جلوی افزایش قیمت ها را گرفت.
ایشان سپس اشاره کرد: از طرف دیگر سیاست های مالیاتی نیز در این طرح دیده شده که می تواند ابزاری برای کوتاه کردن دست دلالان از این بازار باشد؛ بطور کلی این طرح دارای تاثیراتی هم در کوتاه مدت و هم در طولانی مدت در بازار مسکن خواهد بود.
منبع:

1399/08/24
22:55:22
5.0 از 5
4423
تگهای خبر: تصویب , دولت , طرح , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام