مجلس ایران دات كام

آگهی درباره آفت میوه استان گلستان

آگهی درباره آفت میوه استان گلستان

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده مردم كردكوی در مجلس با اشاره به مشاهده نوعی آفت میوه آگهی داد: پیش بینی خسارت مستقیم این آفت در صورت عدم موفقیت در كنترل 140 میلیارد تومان است.به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از ایسنا، رامین نورقلی پور نماینده مردم كردكوی در مجلس شورای اسلامی در تذكر شفاهی جلسه علنی نوبت عصر یكشنبه مجلس خطاب به وزیر كشاورزی اظهار داشت: اخیراً گونه ای از آفات مگس میوه به نام مگس مدیترانه ای كه یكی از مخرب ترین آفات میوه در جهان با طیف وسیع میزبان است، در باغات غرب گلستان مشاهده شده است.

وی اضافه كرد: این آفت در حال گسترش به سطح بالغ بر ۶۵۰۰ هكتار از باغات غرب استان گلستان شامل انواع مركبات و میوه ها است. خطر گسترش به سایر مناطق استان در سطح بالغ بر ۳۲ هزار هكتار از باغات استان وجود دارد كه تابحال به حدود ۵۰۰ هكتار از انواع باغات میوه در غرب استان گلستان بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان خسارت وارد شده است.

نماینده مردم كردكوی در مجلس افزود: پیش بینی خسارت مستقیم در صورت عدم موفقیت در كنترل آفت ۱۴۰ میلیارد تومان و غیر مستقیم ۳۰ میلیارد تومان است كه ۹۰ درصد باغات استان را تحت تاثیر قرار می دهد.

منبع:

1398/07/15
14:02:22
5.0 از 5
11566
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴