مجلس ایران دات كام
سخنگوی كمیسیون صنایع مجلس اعلام كرد:

بانك ها برای پرداخت وام ودیعه مسكن و ازدواج سنگ اندازی می كنند

بانك ها برای پرداخت وام ودیعه مسكن و ازدواج سنگ اندازی می كنند

سخنگوی كمیسیون صنایع مجلس با اعلان اینكه ساز و كار بانك ها در وام دهی باید تغییر كند، اظهار داشت: درخواست چند ضامن برای پرداخت یك وام ساده ازدواج، سنگ اندازی جلوی پای جوانان است.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از خانه ملت، حجت الله فیروزی از عملکرد بانک ها در پرداخت وام ازدواج و ودیعه اجاره مسکن انتقاد نمود و اظهار داشت: به یقین باتوجه به مقررات بانکی فعلی نمی توان شرایط مالی ازدواج را برای جوانان تسهیل کرد؛ چونکه معرفی چند ضامن کارمند دولت برای دریافت یک وام ساده ازدواج از جوانانی که عموماً خودشان در ادارات شاغل نیستند و اقوام و دوست و آشنایی هم از این قشر ندارند، به معنای سنگ اندازی جلوی پای آنها است.
نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه تعداد کارمندان رسمی دولت در بخش های مختلف نسبت به گذشته کم شده است، اضافه کرد: دولت باید به سمت سازوکار دیگری برای پرداخت وام ازدواج رود؛ چونکه وقتی صحبت از تسهیلات می شود؛ پرداخت و دریافت آن نیز باید با سهولت انجام گیرد؛ اما بانک ها هنوز عملکردی سنتی و به روز نشده دارند؛ در صورتیکه باید این سازوکارها با شرایط زمانه تغییر کند.
به گفته وی، بانک ها در پرداخت وام ازدواج یا وام های خرد دیگر از بی اطلاعی مردم و عدم کنترل و نظارت بانک مرکزی بر عملکردشان، سوءاستفاده می کنند.
فیروزی با اعلان اینکه حالا به صورت دقیق معین نیست که منابع قرض الحسنه بانکی در چارچوب چه تسهیلاتی پرداخت می شود که باید این مساله شفاف شود، افزود: در هر صورت ضعف جدی در نظارت بانک مرکزی بر ساختار پرداخت وام های خرد و وام ازدواج وجود دارد.
سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی معتقد می باشد نباید شخصیت جوانان در ابتدای تشکیل خانواده در رفت و آمد به بانک ها به سبب سخت گیری برای دریافت یک وام خرد زیر سوال برود.

1399/06/13
21:43:38
5.0 از 5
2734
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام