مجلس ایران دات كام
روایت خضریان از جلسه كمیسیون اصل نود؛

قالیباف: كمیسیون اصل 90 باید علم دار و پیشگام نظارت باشد

قالیباف: كمیسیون اصل 90 باید علم دار و پیشگام نظارت باشد

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: كمیسیون اصل 90 باید علمدار و پیشگام نظارت باشد.علی خضریان سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر نشست این کمیسیون با رئیس مجلس را تشریح نمود.
خضریان با اشاره به نشست امروز بعدازظهر کمیسیون اصل ۹۰ با رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اعضای کمیسیون اصل ۹۰ امروز میزبان محمدباقرقالیباف بودند و درباب وظایف و رسالت کمیسیون تبادل نظر شد.
وی افزود: در ابتدا نصرالله پژمانفر گزارشی از عملکرد کمیسیون اصل ۹۰ ارائه کرد و بیان داشت که طبق مأموریتی که به کمیسیون اصل ۹۰ واگذار شده است در نظر داریم طرز کار قوای سه گانه و دستگاه های دولتی در ۵ کمیته به صورت تخصصی موضوعات را در حوزه فرهنگی – اجتماعی، اقتصادی- فنی- عمرانی، سیاسی- امنیتی- نظامی، قضایی و ساماندهی مجلس و نمایندگان پیگیری نماییم.
این نماینده مجلس توضیح داد: رئیس کمیسیون اصل ۹۰ بیان کرد که در کمیته فرهنگی – اجتماعی طرز کار و شکایات مربوط به کمیسیون فرهنگی، آموزش، بهداشت و اجتماعی، وزارتخانه ها و دستگاه هایی که به این محدوده مربوط می شود را بررسی می نماییم، در حوزه کمیته اقتصادی مباحثی که به کمیسیون های اقتصادی، برنامه، صنایع، عمران، انرژی و کشاورزی مربوط می شود در دستور کار قرار می گیرد، همین طور کمیته سیاسی در حوزه کمیسیون امنیت، شوراها و مجموعه نظامی و انتظامی را در بر می گیرد، کمیته قضایی، مجموعه دستگاه های نظارتی و قضایی را مورد بررسی و مطالعه قرار می دهد و در کمیته ساماندهی مجلس و نمایندگان طرز کار مجلس، شعب و فعالیت کمیسیون ها تعریف شده است.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: همین طور رئیس کمیسیون عنوان نمود که امروز مشکلاتی برای آحاد مردم پیش آمده که منشأ آن یا در مجری، تخلف دستگاه ها و یا ضعف در قوانین، بخشنامه ها و رویه ها است، که در کمیسیون اصل ۹۰ اشکالاتی که منجر به ایجاد مسئله برای مردم شده احصاء و اصلاح می شود.
این نماینده مجلس اشاره کرد: پژمانفر نیز گفت: کمیسیون اصل ۹۰ برای دستگاه ها و حتی نمایندگان ناآشنا است، بدین جهت از رئیس مجلس خواست در جلسات با روسای کمیسیون ها و معاونت های مختلف مجلس جایگاه و اهمیت کمیسیون اصل ۹۰ را تبیین کند.
سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ در ادامه به سخنان رئیس مجلس شورای اسلامی پرداخت و اظهار داشت: رئیس مجلس تاکید داشت که در راه ارتقا جایگاه و شأن کمیسیون اصل ۹۰ در میان دستگاه های اجرایی و سایر نهادها اقدام می کند.
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس اشاره کرد: دکتر قالیباف ضمن بیان این نکته که باید طبق فلسفه وجودی کمیسیون اصل ۹۰ که رسیدگی به شکایات در زمینه طرز کار قوای سه گانه عمل کرد، تاکید شد که باید به تعریف واحدی از «طرز کار» رسید.
این نماینده مجلس اظهار داشت: همین طور تاکید شد که کمیسیون اصل ۹۰ باید گل سر سبد سایر کمیسیون های مجلس شود و علم دار و پیشگام نظارت باشد.
خضریان اظهار داشت: اعضای کمیسیون نیز نکاتی چون رعایت شأن کمیسیون، تخصیص اعتبارات برای تهیه گزارش های کارشناسی، تعیین و تبیین مفهوم طرز کار و ارتقاء جایگاه کمیسیون در سایر دستگاه ها و نهادها ارائه کردند.


منبع:

1399/05/27
10:19:07
5.0 از 5
5258
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لینک دوستان مجلس ایران دات كام