مجلس ایران دات كام
عزیزی :

حجم مبادلات ما با چین باید افزایش یابد

حجم مبادلات ما با چین باید افزایش یابد

به گزارش مجلس ایران دات كام عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: حجم مبادلات تجاری ایران با شرق بخصوص چین باید افزایش یابد چون كه كشورهای غربی نشان داده اند قابل اعتماد نیستند.ابراهیم عزیزی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره قرارداد ایران و چین، اظهار داشت: مسؤلان نظام و همینطور نمایندگان مجلس در انعقاد قرارداد با کشورهای جهان، منافع و مصالح ملی را در نظر می گیرند.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در انعقاد قرارداد با کشورهای دیگر مسؤلان ما توجه دارند که استقلال کشور حفظ شود، اضافه کرد: اعتقاد ما این است که حجم مبادلات تجاری کشور با شرق بخصوص چین باید افزایش پیدا کند و اغلب نمایندگان مجلس هم بر این باور هستند که باید حجم مبادلات اقتصادی ما با چین افزایش پیدا کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خاطرنشان کرد: ما باید با کشورهایی که طی سالهای گذشته در زمینه های اقتصادی و سیاست خارجی ارتباط بیشتری با ایران برقرار کرده اند و توان اقتصادی خوبی هم دارند، ارتباط بیشتری برقرار نماییم.
عزیزی با اشاره به اینکه کشورهایی که از زمان پیروزی انقلاب دشمنی خود با جمهوری اسلامی ایران را نشان داده اند به هیچ وجه قابل اعتماد نیستند، اظهار داشت: اگر بتوانیم در این شرایط با کشورهای شرق بیشتر ارتباط برقرار نماییم، پاسخ بسیار محکمی به بدعهدی های کشورهای غربی خواهد بود.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: کشورهای غربی بخصوص آمریکا در حل بحران های داخلی خودشان مشکل دارند و از حل مسائل داخلی خود عاجز هستند و در این شرایط ما باید به دنبال تقویت ارتباط با کشورهای همسو و قدرتمند در زمینه اقتصادی همچون چین باشیم.


منبع:

1399/05/08
21:36:29
5.0 از 5
5401
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
لینک دوستان مجلس ایران دات كام