مجلس ایران دات كام
در پاسخ به سوال فرید موسوی

رحمانی: رتبه كسب و كار ۴۵ پله ای در تجارت فرامرزی صعود داشته است

رحمانی: رتبه كسب و كار ۴۵ پله ای در تجارت فرامرزی صعود داشته است

به گزارش مجلس ایران دات كام وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینكه پارسال ۴ پله درباره ی بهبود شاخصهای سهولت كسب و كار كاهش داشته ایم اظهار داشت كه یكی از برنامه های این وزارتخانه پیگیری بهبود فضای كسب و كار است كه این مورد را از آغاز سال در دستور كار قرار داده ایم.


به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از ایسنا، رضا رحمانی در جلسه علنی امروز (دوشنبه) در پاسخ به سوال فرید موسوی نماینده تهران درباره ی اقدامات وزارت صمت برای بهبود فضای كسب و كار اظهار داشت: بدون تردید رونق تولید یكی از موضوعات مهم در دنیا به حساب می آید. ما برای رسیدن به این مهم و بهبود فضای كسب و كار برنامه هایی داریم كه از آغاز سال آنرا پیگیری كرده ایم. البته مبحث كسب و كار تنها مربوط به وزارت صمت نیست و وزارت اقتصاد هم از محورهای آن به حساب می آید.
وی با اشاره به اینكه رتبه كسب و كار پارسال ۴ پله كاهش داشته است در عین حال اظهار داشت: ما در تجارت فرامرزی ۴۵ پله صعود داشته ایم یعنی مبحث مربوط به حوزه كاری این وزارتخانه را توانسته ایم ارتقاء داده و اقدامات موثری انجام دادیم. درباره ی سایر موارد در حوزه فضای كسب و كار هم اقدامات متنوعی آغاز كردیم كه همچون آن اصلاح فرایندها تنقیح قوانین و ارتباط با تشكل ها است.
وزیر صنعت و معدن و تجارت با اشاره به تشكیل كارگروهی برای تشكیل آئین نامه برای مبحث بهبود فضای كسب و كار اظهار داشت: با وزارت اقتصاد بعنوان متولی كار هم مكاتبات و مذاكراتی داشتیم ولی لازم به یادآوری مجدد است كه علاوه بر وزارتخانه های اقتصاد و صمت، قوه قضاییه در حوزه ثبت اسناد اجرای قراردادها و موضوعات مربوط به ورشكستگی و پرداخت دیون هم در حوزه ی بهبود فضای كسب و كار مسئولیت دارد.

وی با اشاره به اقدامات این وزارت خانه برای سهولت در كسب مجوز فعالان اقتصادی و صنعتی اظهار داشت: یكی از گلایه های تولید كنندگان و فعالان اقتصادی تعدد و تكثر بخش نامه ها و تغییر مقررات و رویه ها بود. ما در سال ۹۸ كمترین تغییرات را داشتیم مگر در مواردی كه مجبور بودیم به خاطر تحریم ها تغییراتی را اعمال نماییم. در غیر این صورت ابلاغ گردیده است كه هیچ بخشنامه ای بدون مشورت با فعالان اقتصادی ابلاغ نشود.
رحمانی خاطرنشان كرد: هنگامی كه وزیر وزارت صمت شدم جهت راه اندازی كار در حوزه این وزارتخانه نیاز به كسب ۸۹ مجوز بود كه این تعداد امروز به ۴۷ مجوز كاهش یافته است. یعنی ما اقدامات را به این سمت بردیم كه موانع از جلو پای مردم برداشته شود. هیات مقررات زدایی و تسهیل مجوزهای كسب و كار هم از این بابت وزارت صمت را دستگاه برتر تشكیل داد.1398/07/08
14:03:44
5.0 از 5
11058
تگهای خبر: ابلاغ , قوه قضاییه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴