مجلس ایران دات كام
اقبال شاكری:

نسخه ای از وصیت نامه امام (ره) همیشه همراهم است

نسخه ای از وصیت نامه امام (ره) همیشه همراهم است

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: وصیتنامه حضرت امام خمینی (ره) شخصی نبوده بلكه تمام حوزه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و امنیتی را در بر گرفته و بنابراین تكیه بر این وصیتنامه در سیاست گذاری ها و مدیریت كشور همواره راهگشا بوده و هست.


اقبال شاکری در گفتگو با ایسنا، با تاکید بر لزوم مرور وصیتنامه امام خمینی (ره) توسط مسؤلان بیان نمود: تمامی مدیران و مسؤلان نظام اسلامی باید دائما وصیتنامه سیاسی - الهی حضرت امام خمینی (ره) را مرور کنند. از آنجائیکه ما امام راحل را بعنوان مرجعیت کل انقلاب اسلامی شناخته و قبول داریم ازاین رو وصیتنامه ایشان باید همواره نصب العین ما باشد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: وصیتنامه حضرت امام خمینی (ره) شخصی نیست بلکه جهانی و عمومی بوده و تمام ارکان انقلاب اسلامی را دربردارد. از همه مهم تر مسؤلان نظام باید به این وصیتنامه توجه داشته و برای فراموش نکردن آنرا مرور کنند.
نماینده مردم تهران در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: وصیتنامه امام خمینی (ره) و بیانیه گام دوم انقلاب هر دو نوعی اسناد و نفحات الهی است که از زبان حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بیان شده است. بنده شخصا به این وصیتنامه همواره رجوع کرده و نسخه ای از آنرا همراه خود دارم.
ایشان در ادامه تصریح کرد: زمانی که تعارض منافع در زندگی ما پیش می آید و بین زندگی عادی با مسئولیت های اجتماعی خود تعارض پیدا می نماییم، بهترین راهنما می تواند وصیتنامه حضرت امام خمینی (ره) باشد. در انتخاب نمایندگان مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهور و نمایندگان مجلس خبرگان رهبری هم یکی از مراجع راهنمای ما می تواند وصیتنامه حضرت امام خمینی (ره) باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به جهان شمول بودن وصیتنامه سیاسی – الهی حضرت امام خمینی (ره) بیان نمود: در وصیتنامه حضرت امام خمینی (ره) به وظایف مسؤلان و روابط بین المللی به خوبی اشاره شده است. همینطور این وصیت نامه مسائل مربوط به حوزه کاری مجلس شورای اسلامی، مجلس خبرگان رهبری و حوزه های علمیه را هم در بر گرفته و از طرفی خطاب به خانواده شهدا، ایثارگران و جوانان هم نوشته شده است.
شاکری با تاکید بر اینکه وصیتنامه حضرت امام خمینی (ره) تمام حوزه ها را در بر گرفته و هیچ چیزی را از قلم نینداخته است، اظهار داشت: این وصیتنامه حاصل یک عمر مبارزه حضرت امام خمینی (ره) و استقامت ایشان در حوزه های مختلف است که بطور قطع توجه و بکارگیری آن در سیاست گذاری ها و مدیریت کشور راهگشاست. حضرت امام خمینی (ره) در خاطر ما همچنان زنده و پیشرو است.1399/03/14
22:51:12
5.0 از 5
6100
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳