مجلس ایران دات كام
نماینده مردم اهواز در مجلس:

مدیرانی كه به وعده ها در مورد غیزانیه عمل نكنند باید بركنار شوند

مدیرانی كه به وعده ها در مورد غیزانیه عمل نكنند باید بركنار شوند

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده مردم اهواز در مجلس اظهار داشت: مدیرانی كه به وعده های خود برای حل مشكل آب و فاضلاب به خصوص آب رسانی به غیزانیه عمل نكنند، باید بركنار شوند.سید کریم حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: متأسفانه با چالش جدی در زمینه آب و فاضلاب در استان خوزستان مواجه هستیم.
وی اضافه کرد: باتوجه به تأکیدات مقام معظم رهبری و پیام ارسالی از سمت ایشان به مجلس و آغاز به کار مجلس یازدهم باید با یک نگاه کارشناسی اولویت های کشور، استان و حوزه انتخابی را تعیین نماییم.
حسینی با اشاره به پیگیری های قبلی بسیار برای حل معضل در آب و فاضلاب خوزستان اظهار داشت: این معضل در نطق نمایندگان مجلس همه ادوار خوزستان بعنوان شاه بیت و مشکلات استان بیان شده و باید اعتراف کرد وقتی مقام معظم رهبری بی عدالتی را یک اصل بر زمین مانده در کشور می دانند، مسئولان هم باید شفاف با مردم صحبت کنند.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد: بارها و سال های متمادی در مورد معضل آب استان خوزستان صحبت شده ولی این مشکل روی زمین مانده و هنوز در سه شهر اطراف اهواز و یا خود کلان شهر اهواز نیز حل نشده است.
حسینی تاکید کرد: در مقابل حل نشدن مشکل آب خوزستان، شاهد وعده های تحقق نیافته ای هستیم که مردم را خسته و بی اعتماد کرده است.

وی با اشاره به اینکه شنیدم که استاندار خوزستان به مدیران آبفا اعلام نموده اگر تا دو هفته دیگر مشکل آب غیزانیه حل نشود، شما را در خانه های خود نگهداری و آب را روی شما قطع می کنم، عنوان کرد: برخی مدیران وعده می دهند و در مقابل با عدم انجام آن موجب لطمه به اعتماد جامعه می شوند؛ این مدیران در صورت خلف وعده باید برکنار شوند.
حسینی اضافه کرد: البته قاطعیت و صحبت از برکناری مدیران برای مدیرانی صدق می کند که هیچ کدام از وعده های خودرا محقق نکردند ولی اگر مدیری از ۱۰ وعده حداقل دو مورد را به دلیلهای مختلف مثل نبود اعتبار محقق نکند، قابل پذیرش است ولی اینکه در بوق و کرنا اعلام کنند که مشکل آب مردم در این مدت زمان کم حل می شود، اصلاً صحیح نیست.
نماینده مردم اهواز افزود: وقتی رئیس جمهور زمان اجرای یک پروژه ملی را یک هفته اعلام می کند ولی با وجود گذشت هفت سال هنوز به نتیجه نرسیده می توان اظهار داشت که نباید به این زمان دو هفته اعلامی از طرف استاندار خوزستان آن قدر خوش بینانه نگاه کرد چون اعلام کارشناسی نبوده است.
حسینی اشاره کرد: مردم استان خوزستان اهل منطق هستند و اگر مدیری صادقانه با آنها صحبت کند و علت توقف یا روال کند اجرای پروژه را توضیح دهد، آنها نیز می پذیرند ولی متأسفانه هم اکنون اعتماد آنها از وعده های محقق نشده لطمه دیده و این نقطه ضعف سیستم مدیریتی استان خوزستان است.
وی با تاکید بر اینکه وضعیت فعلی استان خوزستان و مشکلات آب و فاضلاب مردم در این استان اصلاً زیبنده سیستم مدیریتی نیست، اشاره کرد: بعنوان نماینده و صدای مردم بدون هیچ تعارف و چشم پوشی با جدیت مشکلات آب و فاضلاب خوزستان را دنبال و از ابزار قانونی نمایندگی خود در مجلس برای برخورد با وعده های تحقق نیافته، مدیران ناکارآمد، اجحاف به مردم و نا عدالتی به آنها استفاده می نماییم.
نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به خواست مردم برای برخورد و قاطعیت در مقابل وعده های عمل نشده مسئولان اظهار داشت: برای موضوع آب و فاضلاب اهواز، مقام معظم رهبری کمک هایی را داشتند که انتظار داریم تا شفاف سازی نحوه هزینه آن و همین طور اعلام در جدول زمانی مشخص را به استحضار مردم برسانند.
حسینی با اشاره به اینکه حل مشکل آب خوزستان جزو اولویت های نمایندگان مجلس این استان است، افزود: در نخستین روز کاری پس از افتتاحیه مجلس نیز اعضای هیئت رئیسه مشخص شدند و روزهای کاری مجلس از هفته آینده با برگزاری جلسات آغاز می شود.
وی اضافه کرد: پس از برگزاری جلسات گوناگون و ارائه برنامه توسط کاندیدای ریاست مجلس همه نمایندگان با همکاری و انسجام یکی از مدیران مجرب و جهادی کشور را برای این کار انتخاب کردند.
حسینی اشاره کرد: خوشبختانه مجموعه هیئت رئیسه همه انقلابی، کارآمد و جهادی هستند و انشاالله بتوانند به خوبی مجلس را مدیریت و در کنار سایر قوا به کشور خدمت رسانی کنند. بطور قطع اقتصاد، معیشت و فرهنگ جزو اولویت های این مجلس خواهد بود.


منبع:

1399/03/10
22:29:08
5.0 از 5
6085
تگهای خبر: اقتصاد , پیگیری , رهبری , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲