مجلس ایران دات كام
رییس جدید سازمان بازرسی كل كشور:

احساس فساد در مردم بیشتر از واقعیت است

احساس فساد در مردم بیشتر از واقعیت است

به گزارش مجلس ایران دات كام رئیس جدید سازمان بازرسی كل كشور اظهار داشت: فساد در كشور سیستمی نیست اما به دلایلی و مطابق سنجش ها ادراك و احساس فساد در مردم بیشتر از واقعیت است و تلاش می نماییم ادراك و احساس فساد هم كاهش پیدا كند.


به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن درویشیان در مراسم معارفه اش بعنوان رئیس سازمان بازرسی كل كشور، اظهار نمود: از زحمات تمام روسای سازمان بازرسی كل كشور از سال 60 بخصوص آقای سراج كه از قضات با سابقه هستند تشكر می كنم.
وی ادامه داد: سه عامل مهم در تحقق اهداف سازمان ها نقش مهم ایفا می كند كه نخستین آن قانون و مقررات است. عامل دوم مجریان خوب برای اجرای قوانین است. اگر بهترین قوانین هم وجود داشته باشد اما مجریان خوبی نداشته باشد هیچ كشوری موفق نمی گردد. سومین عامل نظارت بر حسن اجرای قوانین است.
درویشیان اضافه كرد: اگر ما بهترین قانون و مجری را داشته باشیم اما نظارت بموقع و كارامد بر قوانین را نداشته باشیم حتما به اهداف نمی رسیم.
وی اظهار داشت: یكی از اقداماتی كه در دستور كار سازمان بازرسی كل كشور قرار دارد، پیشگیری برای صیانت از مدیران و كاركنان دستگاه های اجرایی و دادن هشدارهای لازم و بموقع برای تصمیم هایی كه قصد دارند بگیرند است.
رئیس سازمان بازرسی كل كشور اظهار داشت: ما اعتقاد داریم بازرسی یكی از ابزارهای نظارت است. ما با شیوه های سنتی و روش های قدیمی امكان تحقق اهداف را نداریم و با حجم عملیات و كارها در دستگاه های اجرایی نمی توانیم با روش های قدیمی كار نماییم.
وی ادامه داد: در قوانین آمده است كه هر سال یك مرتبه باید از تمام دستگاه ها بازرسی نماییم اما با روش های قدیمی هر 17 سال یك مرتبه می توانیم از دستگاه ها بازرسی داشته باشیم. از مدیران پاك دست حمایت می نماییم و اگر لازم باشد آنها را به مردم معرفی خواهیم كرد.
وی ادامه داد: فساد در كشور سیستمی نیست، اما به دلایلی و مطابق سنجش ها ادراك و احساس فساد در مردم بیشتر از واقعیت است و تلاش می نماییم ادراك و احساس فساد هم كاهش پیدا كند.
درویشیان اضافه كرد: در مقابل تروریسم اقتصادی نظام استكباری معروف به تحریم، عملكرد دستگاه های مسئول را با دقت مورد بررسی و رصد قرار می دهیم و در صورت ضرورت مورد تشویق یا تعقیب قرار خواهد گرفت و از تمام ظرفیت قانونی سازمان بازرسی برای پشتیبانی از سرمایه گذاری مشروع و تولید استفاده خواهیم كرد.
درویشیان خاطرنشان كرد: دستگاه هایی كه حسن عمل دارند را به افكار عمومی معرفی می نماییم و همراه با افزایش عمق بازرسی ها، نسبت به شناسایی بسترهای فسادزا و پیگیری رفع آنها با همكاری دستگاه های اجرایی و نظارتی بیشتر از گذشته توجه می نماییم.
وی با اشاره به پیگیری جدی نسبت به سیاست های اقتصاد مقاومتی و رفع موانع تولید اظهار داشت: پیگیری و اعمال نظارت الكترونیكی و ارتباط با سامانه های دستگاه های اجرایی و لزوم فعال تر شدن همكاری واحدهای نظارتی درون دستگاهی و مطالبه جدی از آنها از اقدامات دیگر ما در سازمان است.
برپایه این گزارش، در مراسم تكریم و معارفه رئیس سازمان بازرسی كل كشور، علی اكبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی، سیدعلیرضا آوایی وزیر دادگستری، غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه، عباس مسجدی آرانی رئیس سازمان پزشكی قانونی كل كشور، خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، حجت الاسلام شكرالله بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و حجت الاسلام محمدكاظم بهرامی رئیس دیوان عدالت اداری، علی القاصی دادستان تهران و نمایندگان و روسای كمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی و برخی دیگر از مقامات و مسؤلان قضایی، دولتی و لشگری حضور داشتند.
در مراسم تكریم و معارفه رئیس بازرسی كل كشور قاصی ناصر سراج رئیس سابق این سازمان حضور نداشت.
در مراسم امروز حكم ریاست حجت الاسلام درویشیان بر سازمان بازرسی كل كشور كه از جانب آیت الله رییسی ابلاغ گردیده است، قرائت شد.
1398/06/30
20:04:40
5.0 از 5
10769
تگهای خبر: ابلاغ , حكم , دادگستری , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵