مجلس ایران دات كام
قائم مقام حزب همبستگی:

حامیان جریان اصلاحات، برای تقویت جمهوریت نظام پای صندوق رای بیایند

حامیان جریان اصلاحات، برای تقویت جمهوریت نظام پای صندوق رای بیایند

به گزارش مجلس ایران دات كام قائم مقام حزب همبستگی ایران اسلامی اظهار داشت: حزب همبستگی با وجود انتقاداتی كه نسبت به نحوه بررسی صلاحیت های كاندیداها دارد، از همه مردم به خصوص حامیان جریان اصلاحات دعوت می كند كه برای تقویت جمهوریت نظام، دوم اسفند ماه در پای صندوق های رای حاضر شوند.


محمد سالاری در گفتگو با ایسنا، با تایید حضور حزب همبستگی ایران اسلامی در ائتلاف متشكل از برخی احزاب اصلاح طلب برای حضور موثر در انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار نمود: عرضه فهرست جبهه ائتلاف "برای ایران" توسط برخی احزاب اصلاح طلب و با سرلیستی حجت الاسلام مجید انصاری، اقدامی مبتنی بر اندیشه اصلاح طلبی است كه انتخابات را یكی از مولفه های مهم دموكراسی خواهی و نماد جمهوریت نظام می شمارد.
وی ادامه داد: شركت در انتخابات باوجود محدودیت هایی كه برای كاندیداهای جریان اصلاحات به وجود آمد، نشانه سیاست ورزی مبتنی بر عقلانیت و احترام به بدنه اجتماعی این جریان اصیل مردمی است.
عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات با تاكید بر نیاز روز افزون كشور به وحدت و انسجام داخلی اظهار داشت: با عنایت به تهدیدهای بین المللی و مشكلات داخلی به خصوص گرفتاری های معیشتی كه به علت تحریم ها و برخی سوءمدیریت ها رخ داده و نارضایتی هایی را به وجود آورده است، همه جریانات سیاسی و نهادهای دولتی و حاكمیتی وظیفه دارند با پرهیز از یاس آفرینی و رفتارهای تنش زا، شرایط گذر از بحران كنونی را با كمترین صدمه به اعتماد عمومی فراهم نمایند.
این عضو شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به پیشبینی ها در خصوص تشكیل مجلس آینده با حضور حداكثری نمایندگان اصولگرا اضافه كرد: شكل گیری این تصور در افكار عمومی و در بین نخبگان سیاسی و با عنایت به تركیب كاندیداهای حوزه های سراسر كشور آنهم پیش از برگزاری انتخابات، نكته قابل تاملی است كه نمی تواند سبب رضایت و خشنودی طرفداران برگزاری انتخاباتی آزاد و رقابتی باشد.
سالاری با اشاره به رفتار انتخاباتی اصلاح طلبان و تاكید بر اینكه احزاب اصلاح طلب حتی احزابی كه به علت رد صلاحیت اعضای خود قادر به عرضه فهرست نبودند و بنا به علل كاملا قابل احترام در ائتلاف هم حضور ندارند، به خاطر علاقه واقعی و نه منفعت طلبانه به كشور و نظام مردم را به مشاركت حداكثری در انتخابات دعوت كرده اند.
وی تصریح كرد: اگر نگاه به جریان اصلاحات از سیاست های حذفی نشات نگیرد، همین اقدام اصلاح طلبان كافی است كه باور نماییم این جریان مردمی از خیلی از مدعیان، برای انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دلسوزتر است.
عضو شورایعالی سیاستگذاری اصلاح طلبان افزود: دفاع از جمهوریت نظام و تقویت نهادهای انتخابی و همینطور اصلاح روند اداره كشور در خیلی از حوزه ها، تنها از راه صندوق های رای و با حضور نمایندگانی با دیدگاه اصلاح طلبی و تحول خواهی در مجلس شورای اسلامی امكان پذیر است كه این امر هم با مشاركت حداكثری مردم در انتخابات میسر خواهد شد كه امیدواریم بدنه اجتماعی جریان اصلاحات، باوجود انتقادات و اعتراضات به حقی كه به وضعیت موجود دارند و بدون توجه به تبلیغاتی كه تحریم انتخابات را تبلیغ می كند، حضوری موثر در پای صندوق های رای داشته باشند.
او در آخر اظهار داشت: حزب همسبتگی ایران اسلامی هم بعنوان یكی از احزاب جبهه ائتلاف "برای ایران" ضمن حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی، مشاركت حداكثری مردم را بهترین راهكار اصلاح امور اداره كشور دانسته و امیدوار است كه باوجود رد صلاحیت های صورت گرفته، شاهد شكل گیری اقلیتی قدرتمند و اصلاح طلب در مجلس آینده باشیم كه بتواند نمایندگی اكثریت جامعه را به عهده گرفته و با عملكرد خود از حقوق همه مردم ایران دفاع نماید.1398/12/01
13:31:38
5.0 از 5
5594
تگهای خبر: ائتلاف , انتخابات , حامی , دولت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام