مجلس ایران دات كام
كدخدایی:

تبلیغات ناروا می تواند سبب اعلام عدم صحت انتخابات شود

تبلیغات ناروا می تواند سبب اعلام عدم صحت انتخابات شود

به گزارش مجلس ایران دات كام سخنگوی شورای نگهبان اظهار داشت: اگر تبلیغات خلاف واقع و ناروایی چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی صورت گیرد، بطور قطع می تواند منجر به اعلام عدم صحت انتخابات در آن حوزه یا در بخش هایی از آن حوزه شود.به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از مهر، عباسعلی كدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در گفتگوی تلفنی با برنامه در انتهای الوند از شبكه دوم سیما در پاسخ به سوال مجری این برنامه مبنی براینكه آیا نظارتی بر تبلیغات انتخاباتی نامزدها در فضای مجازی وجود دارد؟ چون كه یك سری تبلیغات انجام می شود كه در شأن یك نماینده مجلس نیست؟ آیا امكان دارد این دسته افراد رد صلاحیت شوند؟ اظهار داشت: بحث تبلیغات متأسفانه از بخش هایی است كه در قانون به خوبی پرداخته نشده است و مخصوصاً تبلیغات در فضای مجازی كه این روزها بسیار گسترده شده و متأسفانه قانون هم نسبت به آن مطلبی عنوان نكرده است.
وی افزود: در گذشته سوابقی را داشتیم كه اگر تبلیغات خلاف واقع و ناروایی چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی صورت گیرد، اساسا می تواند در زمانی كه ما بررسی صحت انتخابات را پس از برگزاری انتخابات انجام می دهیم، در آن موقع امكان بررسی صلاحیت وجود دارد و اگر چنین چیزی وجود داشته باشد می تواند منجر به اعلام عدم صحت انتخابات در آن حوزه یا در بخش هایی از آن حوزه شود.
سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به سوالی مبنی براینكه یعنی پس از روز انتخابات باز این مورد (بررسی صلاحیت) بررسی می شود؟ تصریح كرد: بله، چون باید اعلام صحت انتخابات صورت گیرد و شورای نگهبان مرحله دوم كار نظارتی اش در مورد روز انتخابات است، در خصوص اینكه آیا انتخابات به خوبی برگزار شده و سلامت داشته است ازاین رو می تواند در اینباره (صلاحیت نامزدها) هم اعلام نظر كند.

1398/11/30
15:34:40
5.0 از 5
8222
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴