مجلس ایران دات كام

نظر حسینعلی حاجی دلیگانی درباره انتخابات

نظر حسینعلی حاجی دلیگانی درباره انتخابات

انتخابات ظرفیتی است كه قانون اساسی برای ملت به رسمیت شناخته است و باید از این ظرفیت و حقوقی به خوبی استفاده نماییم.


حسینعلی حاجی دلیگانی عضو فراکسیون ولایی مجلس و نماینده شاهین‌شهر، میمه و برخوار با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در خصوص اینکه هرکس ایران را دوست دارد باید در انتخابات شرکت کند، تصریح کرد: باوجود اینکه امکان دارد سلایق مختلفی در کشور وجود داشته باشد، اما انتخابات ظرفیتی است که قانون اساسی جمهوری اسلامی برای ملت به رسمیت شناخته است و ازاین رو باید از این ظرفیت و حقوقی که قانون اساسی برای ما به رسمیت شناخته است به خوبی استفاده نماییم. وی افزود: زمانی که دشمنان، سردار سلیمانی را به شهادت رساندند، مردم کاملاً خودجوش به صحنه آمدند و این شهید بزرگوار را بدرقه کردند و با حماسه آفرینی خود سبب ایجاد امنیت و عزت کشور شدند. حاجی دلیگانی بیان نمود: بر این اساس، حضور پرشور و گسترده مردم در انتخابات می تواند پیام محکمی به دشمنان نظام باشد چون که آنان فقط ادعای مشارکت و دموکراسی دارند اما مردم ما در عمل هم به جهانیان نشان می دهند که کشورمان مبتنی بر مردم سالاری دینی است و امور با مشارکت آنان پیش می رود. 

نماینده شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در واکنش به بخش دیگری از بیانات مقام معظم رهبری در خصوص اینکه بعضی از افراد با انتخابات به جایی رسیده اند اما انتخابات را این روزها زیر سوال می برند، اظهار داشت: این مساله به روحیه و درون این افراد باز می گردد که اگر همه چیز به نفعشان باشد، از قوانین و ضوابط پیروی می کنند و می گویند که ضوابط و قوانین خوب است اما به محض اینکه در انتخابات پیروز نمی شوند و یا آنکه به دلیل عملکرد خودشان صلاحیتشان مورد وثوق و تأیید قرار نمی گیرد، همه چیز را زیر سوال می برند. وی ادامه داد: این رفتار کاملاً نشان دهنده خودبینی این افراد است و آنان افرادی انحصارطلب هستند و همه چیز را کاملاً برای خودشان می خواهند. نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یک مجلس قوی در حل خیلی از مشکلات داخلی و بین المللی تأثیرگذار است، اظهار داشت: زمانی که مجلس پای کار می آید و اقدامی مهم و اساسی انجام می دهد، خیلی از مشکلات کشور حل و فصل می شود اما هرگاه که مجلس قوی عمل نکند، پیام مثبتی از سوی مجلس به جهانیان داده نمی گردد. حاجی دلیگانی افزود: زمانی که مجلس پای کار آمده است، صدای قدرت خود و نظام را به جهانیان رسانده است که در این حوزه می توان به تصویب طرح سه فوریتی ضد آمریکا اشاره نمود که بعد از شهادت سردار سلیمانی در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید و زمانی که دشمنان پیام قاطع مجلس را شنیدند، جرأت توطئه و فتنه گری دیگری ضد ایران به ذهنشان خطور نکرد اما مجلس در زمینه تصویب لوایح FATF به خوبی عمل نکرد که نباید اینگونه باشد. 

وی تصریح کرد: اگر مجلس قوی باشد و استقلال و حریت خودش را حفظ کند، رئیس جمهور، وزرا و دیگر مسؤلان هم روی مجلس حساب باز می کنند و پاسخگو خواهند بود و از این طریق خیلی از مشکلات کشور مرتفع می شود.

1398/11/19
11:26:02
3.3 از 5
10309
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
ناشناس:
برو کشکه را بساب!!!
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱