مجلس ایران دات كام

مجلس یازدهم پر تحرك تر و با رویكردی مثبت

مجلس یازدهم پر تحرك تر و با رویكردی مثبت

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده گلپایگان و خوانسار گفت چرخش قدرت در حوزه ریاست مجلس می تواند نوید این را دهد كه مجلس یازدهم پر تحرك تر و با رویكردی مثبت باشد.


علی بختیار نماینده گلپایگان و خوانسار در گفتگو با ایسنا، در ارزیابی از اضلاع رقابتی در انتخابات پیش روی مجلس و آرایش سیاسی در مجلس یازدهم بیان نمود: ما شاهد بودیم که مجلس دهم به سمت مجلسی اصلاح طلبانه پیش رفت، ولی با این تفاوت که رئیس این مجلس، فردی اصولگرا بود. بنابراین مجلس عملا در دست اصلاح طلبان نبود و در واقع تدابیر اصولگرایی و محافظه کارانه از سیاست های اصلاح طلبانه پیشی گرفت.
ایشان در ادامه اظهار نمود: از نظر من علت عدم موفقیت مجلس دهم این بود که با مسائل مختلف اقتصادی و سیاسی به صورت محافظه کارانه برخورد کرد. از جانب دیگر فراکسیون مستقلین نقش بازی به هم زن را بر عهده داشت و نه اصولگراها و نه اصلاح طلبان نتوانستند کار خویش را پیش ببرند.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار در مجلس خاطرنشان کرد: بعضی اعتقاد دارند که مجلس یازدهم مجلسی مانند مجلس هفتم خواهد بود. اما از نظر بنده این گونه نیست. تحلیل بنده این است که مجلس یازدهم مشابه مجلس چهارم خواهد بود، چون که پیش از مجلس چهارم ریاست تمام مجالس به عهده آقای هاشمی بود اما در مجلس چهارم با تغییر ریاست مجلس سیاست و راهبرد آن هم تغییر نمود. امروز هم با عنایت به این که آقای لاریجانی در انتخابات کاندیدا نیستند ریاست مجلس یازدهم تغییر خواهد نمود. اما در نهایت چرخش قدرت در حوزه پارلمانی این نوید را می دهد که مجلس یازدهم پر تحرک تر و با نگاهی مثبت خواهد بود. مجلس ششم هم مجلسی کاملا اصلاح طلبانه بود که مجلس هفتم را آفرید.
این عضو فراکسیون امید مجلس در ادامه با اشاره به این که «مجلس یازدهم می تواند مجلس را به راس امور بازگرداند»، بیان نمود: از نظر بنده تغییر ریاست مجلس شورای اسلامی می تواند مجلس را به مرکز مهم تصمیم گیری کشور بازگرداند.
نماینده مردم گلپایگان و خوانسار خاطرنشان کرد: بنده فکر می کنم همان گونه که در مراسم خاکسپاری حاج قاسم همه آحاد جامعه با هر تفکر و گرایشی حضور بهم رساندند و نشان دادند که پای آرمانهای انقلاب خود ایستاده اند در انتخابات هم همه خواهند آمد.
وی ادامه داد: مرم با وجود دلخوری ها و گله مندی ها به میدان می آیند چون که این نظام و انقلاب متعلق به آنان است و همواره این مردم بودند که کشور را از گذرگاه های سخت عبور دادند. شورای نگهبان هم مرحله اول بررسی صلاحیت ها را انجام داده است، امیدوارم در مرحله بعدی تعداد بیشتری از کاندیداها تایید صلاحیت شوند تا شاهد مشارکت گسترده مردم با هر تفکر و گرایشی باشیم.
بختیار در انتها بیان نمود: شرط دموکراتیک اداره شدن کشور این است که مردم کاندیدای خویش را از هر گروه و جناح و تفکری در قالب انقلاب داشته باشند. زمانی ما می توانیم کشور را به سمت آبادانی و پیشرفت ببریم که از همه تفکرات استفاده نماییم.

1398/11/15
15:11:31
5.0 از 5
8194
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام