مجلس ایران دات كام
یك عضو هیات رئیسه كمیسیون اجتماعی:

برای افزایش حقوق كاركنان، در صحن علنی مجلس تلاش می نماییم

برای افزایش حقوق كاركنان، در صحن علنی مجلس تلاش می نماییم

به گزارش مجلس ایران دات كام یك عضو هیات رییسه كمیسیون اجتماعی مجلس اظهار داشت: افزایش ۱۵ درصدی حقوق كاركنان دولت كه در لایحه بودجه ۹۹ دیده شده، به هیچ وجه جوابگوی كمبودهای سبد هزینه خانوار نیست.


ناهید تاج الدین در گفتگو با ایسنا با اشاره به افزایش ۱۵ درصدی حقوق كاركنان دولت در لایحه بودجه ۹۹ اظهار نمود: افزایش ۱۵ درصدی حقوق به هیچ وجه جوابگوی كمبودهای سبد هزینه خانوار نیست و در مقایسه با نرخ تورم كالاهای اساسی، حمل و نقل و مسكن بر زندگی كارگران خیلی كم است.
نماینده مردم اصفهان در مجلس اضافه كرد: از دیگر سو سقف معافیت مالیاتی در سال ۹۹ سالانه ۳۶ میلیون تومان(ماهانه ۳ میلیون تومان) تعیین شده و كاركنان با درآمد بالای ۳ میلیون تومان در ماه مشمول پرداخت مالیات می شوند، در حالیكه ۳ میلیون تومان به طرز معناداری كمتر از خط فقر است.
تاج الدین اظهار داشت: این سقف معافیت مالیاتی یعنی آنكه در سال ۹۹ جمعیتِ زیر خط فقر بیشترِ درآمدشان را باید به دولت مالیات بدهند.
این عضو هیات رییسه كمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان كرد: وقتی حداقل ۳۵ درصد سبد هزینه خانوار و در بعضی كلان شهرها تا ۸۰ درصد سبد هزینه خانوار را هزینه مسكن تشكیل می دهد، مالیات بر درآمد كجا قرار می گیرد؟ و اساسا دولت می خواهد از كدام درآمد كاركنان مالیات بگیرد؟
تاج الدین افزود: تلاشمان را برای افزایش سقف معافیت مالیات بر درآمد كاركنان در لایحه بودجه ۹۹ و هم افزایش بیشتر از ۱۵ درصد حقوق كاركنان در كمیسیون اجتماعی و صحن علنی مجلس انجام می دهیم.1398/11/04
16:15:52
5.0 از 5
10802
تگهای خبر: دولت , لایحه , مجلس , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام