مجلس ایران دات كام
خطبه های نماز جمعه تبریز؛

كاندیداهای مجلس بامردم روراست باشند

كاندیداهای مجلس بامردم روراست باشند

به گزارش مجلس ایران دات كام نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به وظایف مهم كاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: كاندیدای مجلس باید با مردم رو راست باشد.به گزارش مجلس ایران دات كام به نقل از مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم ظهر امروز جمعه در خطبه های نماز جمعه كه با حضور پرشور و باشكوه مردم تبریز در مصلی اعظم امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد، تصریح كرد: حضرت زینب كبری (س) عظمتی كه داشتند فقط به خاطر این نبود كه فرزند حضرت علی (ع) بود و بلكه به خاطر موضع و حركت انسانی و اسلامی بر مبنای تكلیف الهی ایشان بود.
وی افزود: زینب كبری عامل پیروزی خون بر شمشیر بود و گرنه این حادثه و این خون در كربلا می ماند.
امام جمعه تبریز خطاب به كاندیداها اظهار داشت: تقوای انتخاباتی را رعایت كنید و خودتان را ثابت كنید و با دیگران كاری نداشته باشید. كاندیداها پایبندی به احكام اسلام را رعایت كرده و صداقت داشته باشند و امانت دار بوده و در خط امام باشند.
رعایت تقوای انتخاباتی ضروری است
آل هاشم با تاكید بر اینكه همچون مصادیق تقوا رعایت تقوای انتخاباتی است، اضافه كرد: به كاندیداها و طرفدارانشان بارها سفارش كرده ام كه تنها خودتان را تبلیغ كنید. انقلابی، در خط امام بودن، رعایت تقوا، رو راست بودن، بی ریا بودن از شاخصه های اصلی یك كاندیدای مجلس است.

نماینده ولی فقیه در استان اظهار داشت: پیش از انقلاب چند نهاد برای سواد آموزی وجود داشت كه هیچكدام كارایی امروز نهضت سواد آموزی را نداشت. به فرمان حضرت امام، دی ماه ۱۳۵۸ نهضت سواد آموزی تأسیس و خیر بركات فراوانی به وجود آورد.
وی اضافه كرد: نرخ با سوادی در ایران در سال های اخیر خصوصاً در سرشماری سال ۹۵، به بیشتر از ۹۰ درصد رسیده است.
ایران امن ترین خطوط هوایی را در جهان دارد
امام جمعه تبریز اظهار داشت: امروز كشور ایران امن ترین خطوط هوایی را دارد و این به بركت خون هایی است كه در این راه ریخته شده است. اما یك روز مهم در این هفته داریم و آن، روز ۹ دی و روز بصیرت است.
وی خطاب به مردم تبریز اظهار داشت: شما به وظیفه انقلابی خود در ۸ دی یعنی یك روز زودتر از بقیه شهرها، پایبندی خویش را به انقلاب نشان دادید.
آل هاشم افزود: سه عنصر اصلی در بی اثر كردن فتنه ۸۸ دخیل بود. اولی، رهبری و مدیریت بی نظیر رهبر انقلاب؛ دوم، بصیرت مردم و سوم، رابطه عمیق بین امام و امت بود. این سه عنصر وعده الهی خداوند بود.
وی با اشاره به اینكه فتنه ۸۸ نتایج زیادی برای مردم و كشور داشت، اظهار داشت: یكی از نتایج منفی فتنه، حرمت شكنی ضد باورهای دینی بود و دومی ساختار شكنی ضد نهادهای قانونی كشور بود. هنوز انتخاباتی برگزار نشده بود كه عده ای به دنبال تشكیل كمیته صیانت از آرا بودند.

هجمه به اسلامیت و جمهوریت كشور از برنامه های فتنه گران بود
آل هاشم اضافه كرد: هجمه به اسلامیت و جمهوریت كشور همچون برنامه های فتنه گران بود. پرونده هسته ای ایران در سال ۸۸ به خوبی پیش می رفت ولی فتنه سبب شد تا توقعات از ایران بیشتر شود.
وی در تشریح راهبرد دشمن در اغتشاشات ۹۸ تصریح كرد: راهبرد دشمن در اغتشاشات ۹۸، خشونت زیاد ضد مردم و اماكن، غارت اموال، سرعت در تخریب اموال، استفاده از زنان برای اغتشاش، اصرار بر آشوب حتی با نفرات كم، كشته سازی جدی بود.
امام جمعه تبریز در انتها اظهار داشت: گفتمان سازی نوعی فرهنگ سازی در ابعاد گسترده است و فرهنگ چیزی نیست كه به راحتی بتوان آنرا عوض كرد چونكه فرهنگ در بستر اجتماع عوض می شود و بنابراین با عنایت به فرهنگ در ابعاد مختلف و فرهنگ زیست امروز بسیار حائز اهمیت می باشد و امید است به بحث گام دوم انقلاب به خوبی بپردازیم.


منبع:

1398/10/08
20:23:49
5.0 از 5
11256
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام