مجلس ایران دات كام
در جلسه امروز شورای نگهبان مطرح شد؛

تاکید آیت الله جنتی بر رعایت موازین قانونی در تبلیغات انتخاباتی

تاکید آیت الله جنتی بر رعایت موازین قانونی در تبلیغات انتخاباتی

به گزارش مجلس ایران دات کام، دبیر شورای نگهبان اظهار داشت: کاندیداهای انتخابات و طرفداران آنها با رعایت موازین قانونی و آموزه های اخلاقی در تبلیغات انتخاباتی خود، زمینه ساز برگزاری انتخاباتی شایسته نظام مردم سالاری دینی شوند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، آیت الله احمد جنتی دبیر شورای نگهبان در شروع جلسه امروز (چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۴۰۳) این شورا ضمن اشاره به فرارسیدن سالروز شهادت امام محمد باقر (ع) عنوان کرد: این مناسبت را تسلیت می گویم و امیدوارم خداوند توفیق پیروی از آن بزرگوار را به ما عنایت فرماید.
وی تصریح کرد: در دوران امام باقر (ع)، وسعت سرزمینی جامعه اسلامی زیاد شده بود و مواجه شدن با اهالی سرزمین های جدید، مسلمانان را با سوالات و شبهات جدید روبرو کرده بود که برای خیلی از آنها جواب نداشتند و آن امام بزرگوار با حضور فعالانه، به این سوالات پاسخ می دادند و مانع از ایجاد انحرافات اعتقادی در جامعه اسلامی می شدند.
آیت الله جنتی همینطور اظهار داشت: در نگاه امام باقر (ع) و در سیره آموزشی ایشان، حج جایگاه ویژه ای دارد که با فراهم آوردن زمینه اجتماع مسلمانان از اقصی نقاط جهان، می تواند زمینه ساز ارتقای سطح بینش امت اسلام شود. حقیقتاً وجود این نگاه یکی از نیازهای امروز امت اسلام است و باید برای ایجاد آن کوشش کرد.
دبیر شورای نگهبان تصریح کرد: بهره گیری و مغتنم دانستن فرصت ها و مجاهدت با آینده نگری درس مهمی است که ارادتمندان به امام باقر (ع) باید از ایشان فرابگیرند. نهادهای تبلیغی ما باید سیره تبلیغی امام باقر (ع) را تدوین کنند و آنرا سرلوحه اقدامات خود قرار دهند.
وی این نکته را هم خاطرنشان کرد که امام باقر (ع) با رهنمودها و هدایت های خویش سبب شدند، اقامه عزای امام حسین (ع) به یک حرکت اجتماعی جریان ساز تبدیل گردد.
آیت الله جنتی در انتها صحبت هایش به انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری که روز جمعه ۸ تیر برگزار می شود هم اشاره نمود و بیان داشت: امیدواریم کاندیداهای انتخابات و طرفداران آنها با رعایت موازین قانونی و آموزه های اخلاقی در تبلیغات انتخاباتی خود، زمینه ساز برگزاری انتخاباتی شایسته نظام مردم سالاری دینی شوند.


منبع:

1403/03/26
19:40:53
0.0 از 5
207
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام