مجلس ایران دات كام
با اشاره به احكام اخیر در خصوص فعالان كارگری

مافی: در صدور احكام باید زمان سنجی در نظر گرفته شود

مافی: در صدور احكام باید زمان سنجی در نظر گرفته شود

به گزارش مجلس ایران دات كام یك عضو هیئت رئیسه كمیسیون امور داخلی كشور و شوراها با اشاره به اینكه احكام اخیر در مورد فعالان كارگری اعتراض همه گروه های جامعه را به دنبال داشت، اظهار داشت: احكام قضایی در شرایط كنونی از حساسیت ویژه ای برخوردار بوده و اگر احكام بر مبنای حق نباشد و یا نادرست باشد می تواند جامعه را متزلزل كند. بنده خوشحالم كه آقای رئیسی بموقع به این مورد ورود كردند.


پروانه مافی در گفتگو با ایسنا با اشاره به لزوم لحاظ كردن شرایط حساس كنونی كشور در قضاوت قضات، بیان كرد: نقش قاضی در شرایط حساس كنونی جامعه بسیار مهم است؛ اینكه رویكرد قضات با در نظر گرفتن مسائل جامعه و رای صادره از آنها باتوجه به شرایط اجتماعی باشد، بسیار حائز اهمیت می باشد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: رای هایی كه از جانب قضات صادر می شود باید از منظر عدالت دقیق و همه جانبه باشد، از جانب دیگر در شرایط كنونی توجه به مسائل اجتماعی و سیاسی جامعه هم باید در عملكرد قضات جایگاه ویژه ای داشته باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس خاطرنشان كرد: احكام اخیر در مورد فعالان كارگران اعتراض همه گروه های جامعه را به دنبال داشت و همه جناح های سیاسی و هر انسان دلسوزی با هر گروه فكری نسبت به این حكم اعتراض داشت.
ایشان در ادامه با اشاره به ورود بموقع رئیس قوه قضاییه به احكام صادره در مورد كارگران، بیان كرد: خوشبختانه رئیس دستگاه قضا بموقع به این مورد وارد شدند و در مورد آراء صادره دستور دادند به سرعت و تحت نظارت رئیس كل دادگستری تهران تجدیدنظر و رسیدگی منصفانه صورت گیرد.
ایشان در ادامه تصریح كرد: احكام قضایی در شرایط كنونی از حساسیت ویژه ای برخوردار بوده واگر احكام بر مبنای حق نباشد و یا نادرست باشد می تواند جامعه را متزلزل كند. بنده خوشحالم كه آقای رئیسی بموقع به این مورد ورود كردند و توانستند هدفی را كه دشمنان در سر داشتند و به دنبال برهم زدن جامعه بودند را خنثی كنند. از جانب دیگر باید از ستم دیدگان عذرخواهی شود.
او در آخر اظهار داشت: ان شاءالله در سایر بخش هایی كه احكام قضایی صادر می شود، دقت و عدالت و زمان سنجی هم در نظر گرفته شود.1398/06/20
13:11:22
5.0 از 5
10672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
لینک دوستان مجلس ایران دات كام