مجلس ایران دات كام
سجادی :

پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی مشروع بود

پاسخ ایران به رژیم صهیونیستی مشروع بود

مجلس ایران دات کام: یک فعال سیاسی اصوبگرا اصرار کرد که مواضع کشورهای دنیا در قبال پاسخ ایران، نتیجه کوشش های وزارت خارجه و وزیر خارجه و فعال بودن دیپلماسی کشورمان بود.


سید کمال سجادی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی اهمیت اقدامات دیپلماتیک کشورمان همزمان با پاسخ نظامی به رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: وزارت خارجه در این دو هفته خیلی فعال بود. البته رهبری هم تاکید نمودند که حمله به کنسولگری حمله به خاک کشورمان است. در عرف بین المللی حمله به سفارت و کنسولگری پذیرفته نیست، برای اینکه این اماکن دیپلماتیک مصونیت دارند و نباید به آنها حمله شود.

وی افزود: این مساله به دفعات در این دو هفته از طرف مقامات کشورمان به سایر کشورها اعلام گردید که ایران به عنوان عضوی از سازمان ملل، حق دفاع مشروع از خودرا دارد برای اینکه سازمان ملل چنین حقی برای کشورها قائل شده است. وزارت خارجه کشورمان هم به خوبی دلیلهای اقدام متقابل ایران را برای سازمان ملل، کشورهای همسایه و سران سایر کشورها تبیین کرد.

این فعال سیاسی با اشاره به این که اقدامات دیپلماتیک وزارت خارجه، پاسخ نظامی ایران را مشروع جلوه داد، اشاره کرد: به لحاظ بین الملی هم این اقدام مشروع دانسته شد. گوترش دبیرکل سازمان ملل وقتی درباره ی اقدام ایران صحبت کرد، اظهار داشت که اقدام ایران به تلافی تجاوزات رژیم صهیونیستی بود. سایر کشورها هم خواهان پایان تنش شدند، البته ایران اعلام نمود که پاسخ اش تمام شده است.

سجادی در آخر اظهار داشت: اقدامات دیپلماتیک ایران بسیار تاثیر گذار بود. وزیر خارجه تلاش زیادی داشت تا ذهنیت سران کشورها را برای مشروعیت پاسخ ایران آماده کند.

منبع:

1403/01/27
14:48:30
0.0 از 5
205
تگهای خبر: رهبری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱