مجلس ایران دات كام
آزاد در اجلاس IPU در ژنو:

نادیده گرفتن جنایت در حق فلسطین لکه ننگی در تاریخ حقوق بشر است

نادیده گرفتن جنایت در حق فلسطین لکه ننگی در تاریخ حقوق بشر است

مجلس ایران دات کام: به گزارش مجلس ایران دات کام، عضو مجمع زنان اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) اظهار داشت: نادیده انگاشتن جنایت در حق زنان فلسطینی، لکه ننگ بزرگی در تاریخ دفاع از حقوق بشر خواهد بود.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، الهام آزاد در یکصد و چهل و هشتمین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی در ژنو، بیان کرد: حالا اهمیت نقش زنان در سطوح مختلف ملی و بین المللی برای بسط صلح و امنیت جهانی به وضوح شناخته شده است. به جرأت می توان گفت این حضور پررنگ زنان نه فقط به عنوان یک عامل تأثیرگذار بلکه یک عامل تعیین کننده شمرده می شود که در بسیاری موارد، موفقیت و پیشرفت اصلی امور به آن بستگی مستقیم دارد.
وی اشاره کرد: دنیای امروز بیش از پیش به فعالیت و پویایی منحصر به فرد زنان برمبنای ظرفیت ها و توانمندی خاص آنان برای نجات از بحران های مختلف شامل منازعات و درگیری ها محتاج است.
آزاد در ادامه اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران معتقد و پایبند به الگوی ناظر بر حضور زن در سه عرصه تکامل فردی، حیات اجتماعی و کانون خانواده است و در هر سه سطح برای احقاق حقوق و ارتقای وضعیت آنها تلاش می کند.
وی بیان کرد: در این جهت در عین قائل بودن به فرصت های برابر برای زنان و مردان، به فراخور تفاوت های جسمی و روحی بانوان که نیازمند توجه ویژه است، حمایت های خاصی را برای آنها در نظر می گیرد. با بهره گیری از این راهبرد، توانایی زنان برای بسط ثبات اجتماعی که همانا ایجاد کننده صلح و امنیت است، به دست می آید. زنان ایرانی همیشه با بهره گیری از این الگو قدمهای بلندی برای ثبات اجتماعی برداشته اند.
نماینده زنان آسیاپاسفیک در هیأت رئیسه زنان IPU اشاره کرد: کشتار زنان مظلوم غزه توسط رژیم صهیونیستی هرگونه دورنما برای حضور پررنگ زنان در تامین صلح و امنیت بین المللی را کمرنگ می سازد. مادرانی که وظیفه تربیت نسل های آینده فلسطین را دارند اکنون دسته جمعی و بی رحمانه هدف نسل کشی رژیم صهیونیستی قرار می گیرند. آنها بر گردن یکایک ما حق دارند تا حداقل در تمام مجامع بین المللی صدای آنها باشیم و حقوق پایمال شده آنان را با تمام توان مطالبه نماییم. این یک وظیفه بزرگ برای احقاق حقوق همه زنان در تمام نقاط دنیا و نقش بی بدیل آنها در آینده نسل ها است.
به گفته وی، نادیده انگاشتن جنایت در حق زنان فلسطینی، لکه ننگ بزرگی در تاریخ دفاع از حقوق بشر خواهد بود که آثار و نتایج منفی آن گریبان تمام ملت ها را خواهد گرفت.
آزاد با تأکید بر این که دستیابی به صلح و امنیت بین المللی با مشارکت عادلانه و به دور از تبعیض تمامی زنان کشورهای جهان امکان پذیر است، اظهار داشت: هرگونه ایجاد مانع در مقابل دستیابی به حقوق بانوان با اقدامات یکجانبه، قهری و غیرقانونی شامل تحریم های دارو و وسایل درمانی، ایجاد مانع در مقابل انتقال فناوری های آموزشی جهت تحصیل و کسب مهارت برای تمامی اقشار همچون زنان همچون مواردی است که سبب می شود زنان در کشورهای درحال توسعه با چالش مواجه شوند. این اقدامات غیرقانونی بایستی هر چه زودتر به نفع آینده ای باثبات و پرامید برای زنان برطرف گردند.
گفتنی است، یکصد و چهل و هشتمین اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی از روز گذشته (۴ فروردین) در ژنو شروع به کارکرده است؛ در این اجلاس هیأتی از مجلس ایران متشکل از مجتبی رضاخواه، عباس گلرو، الهام آزاد، احمد نادری، مجتبی یوسفی و رحیم زارع حضور دارند.منبع:

1403/01/06
19:24:49
0.0 از 5
260
تگهای خبر: آموزش , قانون , مجلس , نماینده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵