مجلس ایران دات كام
قالیباف در دیدار رییس مجلس الجزایر:

کشورهای اسلامی از ظرفیتهای خود برای پشتیبانی از فلسطین استفاده کنند

کشورهای اسلامی از ظرفیتهای خود برای پشتیبانی از فلسطین استفاده کنند

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس مجلس در دیدار با همتای الجزایری خود اظهار داشت: بسیار اهمیت دارد که کشورهای اسلامی از همه ظرفیتهای خود برای پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین بهره گیرند.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، «ابراهیم بوغالی» رئیس مجلس الجزایر در حاشیه برگزاری نخستین جلسه کمیته فلسطین مجمع مجالس آسیایی(APA) که عصر امروز (چهارشنبه، ۲۰ دی ماه ۱۴۰۲) در تهران برگزار گردید، با محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.
قالیباف در این جلسه با اعلان اینکه کشورهای اسلامی که در عرصه فلسطین فعال می باشند باید برای انسجام همه کشورها در امتداد پشتیبانی از فلسطین فعالیت کنند، اظهار داشت: بسیار اهمیت دارد که کشورهای اسلامی از همه ظرفیتهای خود برای پشتیبانی از ملت مظلوم فلسطین بهره گیرند.
رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به برخی نکات در عرصه روابط دوجانبه میان ایران و الجزایر، بیان داشت: حالا فرصت مغتنمی برای توسعه روابط دو کشور در عرصه روابط اقتصادی به وجود آمده است که می توانیم با هماهنگی های بیشتر آنها را خصوصاً در حوزه ترانزیتی همچون دریایی و هوایی توسعه دهیم.
وی اضافه کرد: الجزایر می تواند مبدأیی برای توزیع کالا، امکانات فنی و مهندسی و دانش بنیان و پایه ای برای تبادل تجاری و داد و ستدها در عرصه های مختلف در عرصه کشورهای شمال آفریقا باشد.
رییس مجلس شورای اسلامی در آخر اشاره کرد: امیدواریم گسترش روابط پارلمانی بتواند در نهایت به گسترش روابط دو دولت و در نهایت توسعه اقتصادی ایران و الجزایر منجر شود.
«ابراهیم بوغالی» نیز در این جلسه ضمن تقدیر از میزبانی جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: مسأله فلسطین فقط یک مسأله عقیدتی برای الجزایر نبوده بلکه پیوند تاریخی میان دو کشور وجود دارد تا جایی که محله ای در فلسطین به نام محله الجزایری ها وجود داشته و شهدایی در راه مبارزه با رژیم صهیونیستی تقدیم کرده ایم که مزار آنها در قدس شریف است.
رییس مجلس الجزایر با اعلان اینکه رژیم صهیونیستی درحال ارتکاب شنیع ترین جنایات مقابل فلسطین است، تصریح کرد: همین موضوع باید برای کشورهای اسلامی کافی باشد تا مقابل این رژیم بایستند، چونکه اگر حمایت های آمریکا از آنها نبود، هیچ گاه به جنایات خود ادامه نمی دادند.
وی با اعلان اینکه امروز آرمان فلسطین نه فقط آرمانی اسلامی بلکه یک آرمان انسانی است که نیازمند ایجاد وحدت میان کشورهای عربی است، اظهار داشت: برخی کشورهای غیرعربی و غیرمسلمان همچون برخی کشورهای آمریکای جنوبی و مرکزی و حتی اروپایی مواضعی قوی در مقابل رژیم صهیونیستی گرفته اند و این در حالیست که مواضع برخی کشورهای عربی و اسلامی در این زمینه ضعیف بوده است بدین جهت باید اقدامی کرد تا همه کشورهای عربی و اسلامی برای تشکیل کشور فلسطین به پایتختی قدس شریف متحد شوند.
وی با اعلان اینکه اطمینان داریم جمهوری اسلامی ایران یک قدرت اقتصادی محسوب شده و امکانات زیادی در این کشور وجود دارد، اظهار داشت: ما می توانیم با بهره گیری از ظرفیتهای موجود در کشور ایران و با گسترش همکاریهای دوجانبه، اقتصاد هر دو کشور را توسعه دهیم.
رییس مجلس الجزایر در آخر با اعلان اینکه این کشور مسأله فلسطین را یک مسأله اساسی می داند، اظهار داشت: ما به موضع گیری های ایران در قبال فلسطین که موضع گیری اصیل، قاطعانه و راستین است، افتخار می نماییم.


منبع:

1402/10/24
08:44:11
0.0 از 5
1678
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لینک دوستان مجلس ایران دات كام