مجلس ایران دات كام
در صحن مجلس قرایت شد؛

بیانیه نمایندگان مجلس در محکومیت حکم دادگاه حمید نوری

بیانیه نمایندگان مجلس در محکومیت حکم دادگاه حمید نوری

به گزارش مجلس ایران دات کام، بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی، در محکومیت حکم دادگاه حمید نوری در سوئد، قرایت شد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، در جلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی، بیانیه نمایندگان مجلس در محکومیت حکم دادگاه حمید نوری در سوئد و در صحن مجلس قرایت شد که متن آن به شرح زیر است:
در روز گذشته دادگاه نمایشی سوئد، با پشتیبانی از گروههای تروریستی، اصرار به ادامه گروگان گیری و استمرار بازداشت غیر قانونی حمید نوری کرده است.
این در حالیست که خانواده حمید نوری به تصور وجود یک دادگاه بی طرف و عادلانه، با امیدواری تلاش زیادی به دفاع حقوقی، ارائه اسناد و ادله قابل قبول به سیستم قضایی سوئد برای اتخاذ یک تصمیم عادلانه کرده اما این سیستم قضایی از فرایندهای قانونی در جهت اهداف سیاسی سوء بهره برده و بازیچه اغراض سیاسی شده است.
دستگاه قضایی سوئد در روند رسیدگی خود، بدیهی ترین اصول دادرسی عادلانه را نقض کرده و با رفتاری خلاف حقوق بین الملل با دخالت در امور داخلی و نقض حاکمیت جمهوری اسلامی ایران، رفتارهای غیر انسانی با این تبعه کشورمان داشته است.
ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وزارت امور خارجه و دستگاههای مسیول می خواهیم که برخورد قاطعی با اقدامات دولت های غربی مخصوصاً دولت سوئد نسبت به پشتیبانی از تروریسم جهانی و نقض حقوق اتباع ایرانی داشته باشند.
همچنین از دستگاه قضایی می خواهیم تا ضد افرادی که در بازداشت غیر قانونی اتباع جمهوری اسلامی ایران مخصوصاً حمید نوری نقش داشته اند و به صورت مستقیم و غیرمستقیم از گروههای تروریستی حمایت می کنند، تشکیل پرونده قضایی را در دستور کار قرار دهد.


منبع:

1402/10/01
13:18:34
0.0 از 5
2409
تگهای خبر: بازداشت , پرونده , حكم , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳