مجلس ایران دات كام
قالیباف در تماس تلفنی با رییس مجلس ملی الجزایر؛

آماده برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین هستیم

آماده برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین هستیم

مجلس ایران دات کام: رئیس مجلس در گفت و گوی تلفنی با رئیس مجلس ملی الجزایر از آمادگی مجلس ایران برای برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین در سطح روسای مجالس کشورهای اسلامی آگاهی داد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی امروز (پنج شنبه، ۲۳ آذرماه) در تماس تلفنی با «ابراهیم بوغالی» رییس مجلس ملی الجزایر درباره ی آخرین تحولات و جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی در غزه گفت و گو کرد.
رئیس مجلس شورای اسلامی در آغاز این تماس تلفنی از مواضع و نقش الجزایر در محکومیت جنایات رژیم اشغالگر صهیونیستی و کوشش های پارلمان این کشور در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین تقدیر نمود.
قالیباف با اشاره به ادامه روند رفتار خشونت آمیز رژیم صهیونیستی در کشتار مردم فلسطین، خصوصاً زنان و کودکان مظلوم غزه تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی ایران برای برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین در سطح رؤسای مجالس کشورهای اسلامی جهت بررسی راه کارهای عملی در پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین، آمادگی کامل دارد.
رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در گفتگوی قبلی با جنابعالی به عنوان رییس فعلی اتحادیه پارلمانی کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، قرار بود این جلسه زودتر از این موعد اجرا شود که به دلایلی به تعویق افتاد.
وی اشاره کرد: مجامع بین المللی و خیلی از کشورها محکومیت قاطع خود از این حملات وحشیانه را اعلام داشته اند و حتی در نشست اخیر شورای امنیت خواهان ترک مخاصمه فوری شدند، اما آمریکا ضمن پشتیبانی از این جنایات، آنرا وتو کرد و ما باید به عنوان کشورهای اسلامی بطور خاص خواهان اقدام عملی کشورها برای جلوگیری از اینطور اعمال غیرانسانی باشیم.
ابراهیم بوغالی رییس مجلس ملی الجزایر ضمن قدردانی از مواضع قاطع جمهوری اسلامی ایران در پشتیبانی از آرمان های فلسطین اظهار داشت: با وجود آنکه در این جنگ، خون بی گناهان زیادی ریخته شد، بیمارستان ها، کلیساها، مساجد و منازل زیادی تخریب شدند، اما موجب گردید تا آرمان فلسطین به جایگاه سزاوار خودش باز گردد.
رئیس مجلس ملی الجزایر با اشاره به روند نرمال سازی تعدادی از کشورهای عربی تا پیش از این جنگ، اشاره کرد: متأسفانه تعدادی از کشورهای عربی و مسلمان با وجود آنکه نسبت به جنایات این رژیم کودک کش آگاه بودند اما تلاش داشتند که رابطه خودرا با این رژیم به گونه دیگری رقم بزنند و آرمان فلسطین را به فراموشی بسپارند، اما حالا شاهد این هستیم که حتی کشورهای اروپایی و بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین ضمن محکوم کردن رفتار غیرانسانی رژیم صهیونیستی، حتی واردات کالای اسرائیلی را ممنوع کرده اند و این یکی دیگر از جنبه های مثبت مقاومت مردم غزه است.
وی اضافه کرد: رفتار آمریکا نیز قابل پیش بینی بوده و همیشه از جنایات رژیم صهیونیستی دفاع کرده است اما مردم آن با جدیت با این رفتار غیرانسانی مخالف بوده و آنرا محکوم می نمایند و خواهان توقف نسل کشی مردم مظلوم غزه هستند.
وی در آخر ضمن استقبال از پیشنهاد رییس مجلس شورای اسلامی برای برگزاری نشست فوق العاده کمیته دائمی فلسطین در تهران، بر لزوم همکاری جدی تر کشورهای اسلامی جهت جلوگیری از ادامه حملات وحشیانه به مردم بی دفاع غزه و ارائه راهکارهای عملی جهت تعیین تکلیف رفتارهای غیرانسانی این رژیم جنایتکار در محافل بین المللی شد.


منبع:

1402/09/24
13:25:30
0.0 از 5
2496
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵