مجلس ایران دات كام
پژمانفر در نطق میان دستور:

مجلس باید در فرآیند تصویب بودجه طرز کار دستگاه ها را بررسی کند

مجلس باید در فرآیند تصویب بودجه طرز کار دستگاه ها را بررسی کند

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار داشت: مجلس باید در فرآیند تصویب بودجه طرز کار دستگاههای مختلف را مورد ارزیابی قرار دهد و میزان تحقق اهداف در نظر گرفته شده برای هر حوزه، مبنای عمل مجلس باشد.به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در مجلس در نشست علنی امروز (یکشنبه ۱۹ آذر ماه) مجلس شورای اسلامی طی نطق میان دستور خود ضمن اشاره به اقدام آمریکا در نشست اخیر شورای امنیت و وتوی آتش بس در غزه، اظهار داشت: شاهد دیکتاتوری آمریکایی هستیم که دیوانه وار جهت تأمین خواسته رژیم صهیونیستی از هیچ کاری دریغ نمی کند و به دلدادگان غرب می گویم هر کسی در این موقعیت سکوت کند، در این کشتار و نسل کشی شریک است و راه نجات فقط مقاومت و مقاومت است.
وی بیان نمود: تلاش زیادی در مجلس برای تصویب قانون می شود که اگر با نظارت همراه نشود و در صورت عدم نظارت مستمر و ارزیابی طرز کارها، باعث ناامیدی مردم می شود.
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مرور برخی تکالیف دستگاههای اجرایی در بودجه ۱۴۰۲ نظیر شفافیت شیوه استفاده از منابع نفتی، پیشگیری از هدر رفت گازهای فلر، افزایش ذخیره سازی گاز برای پیشگیری از ناترازی در فصل سرد سال، بهینه سازی مصرف سوخت، افزایش شفافیت معافیت مالیاتی، شفافیت تسهیلات کلان بانکها و ارتقای خدمات بیمه ای و در راه نظارت قرار گرفتن آنها مسیر حل خیلی از مشکلات کشور را هموار می کند.
وی اضافه کرد: مجلس باید در فرآیند تصویب بودجه طرز کار دستگاههای مختلف را مورد ارزیابی قرار دهد و میزان تحقق اهداف در نظر گرفته شده برای هر حوزه، مبنای عمل مجلس باشد. برای مثال، این که منابعی به حوزه آموزش اختصاص یافته، باید نتیجه خویش را در فرآیند تربیت نشان دهد و عملکرد دانشگاه ها باید در حوزه پیشرفت علمی و صنعتی کشور منعکس شود.
پژمانفر تصریح کرد: اگر مالیاتی از مردم دریافت می شود، مردم باید نتیجه این مالیات را در دریافت خدمات باکیفیت مشاهده کنند و نقش مجلس پاسخگو کردن دستگاههای مختلف در این حوزه می باشد.
نماینده مردم مشهد در مجلس ضمن اشاره به معضل آلودگی هوا در کشور، اظهار داشت: از قانون نحوه پیشگیری از آلودگی هوا بیشتر از ۸ سال قبل و با وجود هشدارهای کمیسیون اصل ۹۰، وزارت نیرو، وزارت کشاورزی، سازمان برنامه بودجه و وزارت کشور گزارشی در ارتباط با وظایف خود عرضه نکردند. کمیسیون اصل ۹۰ طی گزارشی پیشنهادات اجرایی خویش را طی ۲۳ بند با مشخص کردن دستگاههای ارائه نمود.
وی تصریح کرد: کمیسیون اصل ۹۰ مجلس آماده همکاری برای مقابله با فساد با قوه قضاییه است و امیدواریم این قوه در مبحث آلودگی هوا که جان و مال مردم را تهدید می کند، هیچ ملاحظه ای نداشته باشد.


1402/09/19
16:00:33
0.0 از 5
2517
تگهای خبر: آموزش , بودجه , تصویب , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴