مجلس ایران دات كام
جلالی در گفت وگو با مجلس ایران دات كام:

سیاه نمایی نکنیم

سیاه نمایی نکنیم

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده نزدیک به جبهه پایداری در مجلس اعتقاد دارد در انتخابات سال جاری مهم نیست چه کسانی به مجلس راه یابند و اگر مشارکت بالا باشد، همه پیروز هستیم.حجت الاسلام حسین جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با جلسات انتخاباتی جبهه پایداری، عنوان کرد: بنده اطلاع دقیقی از جلسات و فعالیتهای جبهه پایداری برای انتخابات پیش رو ندارم.
وی توضیح داد: جبهه پایداری یک تشکیلات و یک تفکر دارد که بنده و خیلی از افراد دیگر از لحاظ فکری وابسته به جبهه پایداری هستیم، اما عضو رسمی این تشکیلات نیستیم. تفکر جبهه پایداری را قبول دارم، اما اطلاعی ندارم جبهه پایداری برای انتخابات مجلس دوازدهم می خواهد فهرست جداگانه دهد یا خیر.
حضور حداکثری مردم اولویت اساسی ما در انتخابات است
نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به این که شرایط ما در انتخابات پیش رو با دوره های قبلی کاملا متفاوت می باشد، متذکر شد: در همه ادوار انتخابات تلاش می کردیم افراد اصلح راهی مجلس شوند، اما این دفعه این مسئله اولویت اصلی ما نیست. اولویت اساسی ما در انتخابات اسفند ماه حضور حداکثری مردم است و باید همه تلاش خویش را به کار گیریم تا مردم حضور پرشور و گسترده ای پای صندوق های رای داشته باشند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر مردم پای صندوق های رای حضور گسترده ای داشته باشند، همه ما پیروزیم، افزود: در صورتیکه تعداد رای دهندگان گسترده باشد، نظام جمهوری اسلامی ایران پیروز است و این مورد برای ما از همه چیز مهم تر است.
جلالی در پاسخ به سوالی در خصوص این که برای حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای باید چه اقداماتی صورت گیرد، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب چهار راهبرد امنیت، سلامت، مشارکت و رقابت را برای انتخابات ترسیم فرمودند که باید سرلوحه کار همه ما باشد. مقوله امنیت و سلامت در ارتباط با دستگاههای اجرایی و نظارتی همچون وزارت کشور و شورای نگهبان است، اما رقابت و مشارکت دو مسئله اساسی است که همه ما باید تلاش نماییم تا محقق شود.
داوطلبان انتخابات یکدیگر را تخریب نکنند
وی افزود: برای آنکه شاهد حضور باشکوه و گسترده مردم در انتخابات سال جاری باشیم، داوطلبان انتخابات مجلس باید در تبلیغات انتخاباتی خود منافع ملی را در نظر گیرند و نباید به علت آنکه می خواهند به مجلس راه یابند، پای روی نظام بگذارند، یکدیگر را تخریب کنند، خدمات نظام را نادیده بگیرند و ناامیدسازی و سیاه نمایی کنند.
نماینده مردم رفسنجان در مجلس شورای اسلامی با تکیه بر این که داوطلبان انتخابات مجلس دوازدهم باید با نشاط و امید صحبت کنند و از پیروزی های نظام بگویند، عنوان کرد: باید در تبلیغات انتخابات، خدمات نظام به خوبی برای مردم تبیین شود. رقابت انتخاباتی باید سالم باشد و نباید رقبای انتخابات برای کسب رای به صورت یکدیگر چنگ بیندازند و اخلاق را زیر پا بگذارند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: داوطلبان انتخابات مجلس دوازدهم باید در تبلیغات انتخابات بُعد ایجابی و توانمندی های خویش را برای مردم مطرح کنند و نباید روی ابعاد سلبی و ایرادات رقبای خود کار کنند یا آنان را تخریب کنند. کسی نباید برای پیروزی در انتخابات رقیب خویش را نفی کند و همه باید در رابطه با خودشان صحبت کنند.
حضور جریان های مختلف برای انتخابات مجلس دوازدهم
وی متذکر شد: با عنایت به این که قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی اصلاح شده، این دفعه به نظر می آید که یک مقدار فضا بازتر شده و افراد بیشتری از جریان های مختلف در این دوره از انتخابات حضور بهم رساندند. بر این اساس قدرت انتخاب مردم بالاتر رفته و تنوع زیاد شده است. در این شرایط طبیعی است هر فردی با هر جریان فکری که پا به عرصه انتخابات می گذارد، توده ای از مردم را با خودش همراه می کند که این مورد سهم ویژه ای در حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای دارد.
جلالی تصریح کرد: بر این اساس، همه ما باید در انتخابات سال جاری روی حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای متمرکز شویم، چون که اگر این مورد محقق شود همه ما پیروزیم و این انتخابات بازنده ندارد و یک پیروز دارد که آن هم نظام جمهوری اسلامی ایران است.
وی بیان نمود: در مقابل، اگر مردم حضوری حداکثری پای صندوق های رای نداشته باشند، همه ما حتی اگر در انتخابات پیروز شویم و به مجلس راه پیدا نماییم، شکست می خوریم. ازاین رو داوطلبان باید در تبلیغات انتخابات مجلس به مقوله حضور مردم و افزایش مشارکت توجه اساسی داشته باشند و رقابت سالم را سرلوحه خود قرار دهند.


منبع:

1402/08/20
15:52:36
0.0 از 5
2905
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳