مجلس ایران دات كام
با اشاره به جلسه كمیسیون امنیت ملی؛

رضازاده: گشت های پلیس برای مقابله با بدحجابی فقط در حد تذکر است

رضازاده: گشت های پلیس برای مقابله با بدحجابی فقط در حد تذکر است

مجلس ایران دات کام: یک عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت که طبق توضیحات رییس سازمان اطلاعات فراجا گشت های پلیس، گشت تذکر نسبت به بی حجابی و بد حجابی در جامعه است که دستگیری ندارد فقط در حد تذکر بوده و به مفهوم گشت های ارشاد قدیم نیست.


یعقوب رضازاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به جلسه اخیر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با حضور سردار رضائیان رییس سازمان اطلاعات فراجا و معاونانش اظهار داشت: این جلسه در امتداد انتقادات و گلایه های نمایندگان از اقدامات ضعیف در عرصه برخورد با بدحجابی و بی حجابی در سطح جامعه تشکیل شد.
وی توضیح داد: صحبت های رییس سازمان اطلاعات فراجا بر این اساس بود که باید در وضعیت فعلی کار فرهنگی انجام شده و از اشاعه بدحجابی جلوگیری شود منتهی این مساله نیاز به فعال تر شدن دستگاه های فرهنگی است.
عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکید رییس سازمان اطلاعات فراجا انجام کار فرهنگی است، اظهار داشت: البته در این میان این مساله هم عنوان شد که با افراد و اماکنی که بصورت سازماندهی شده درباب اشاعه فحشا، فساد و منکرات در داخل کشور تلاش می کند برخورد جدی می شود چون این از وظایف قانونی پلیس است.
این نماینده مجلس شورای اسلامی باردیگر اظهار داشت: طبق توضیحات ارائه شده برای مقابله با بدحجابی و بی حجابی در وهله اول باید دستگاه های فرهنگی نقش خودرا ایفا کنند؛ پس گشت های پلیس به عنوان گشت ارشاد قدیم نیست بلکه گشت های تذکر بوده که منتهی به دستگیری هم نمی گردد. ون های پلیس هم که در خیابان مستقر شده در حد بیان تذکر بوده چون تاکید بر انجام فرهنگی است.
رضازاده اظهار داشت: دستگیری ها فقط مربوط به اماکن عمومی است که بصورت مختلط مبادرت به رقص و پایکوبی و آواز می کنند بطورمثال در اطراف تهران کافه رستوران هایی وجود دارد که رقص و پایکوبی مختلط در آنست که پلیس با آنها برخورد جدی خواهدنمود.
این عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی افزود: موضوع دیگر برخورد با افراد و شرکت هایی است که مبادرت به انتقال دختران به آن سوی مرزها خصوصاً کشور ترکیه کرده تا آرایش های ضد اسلامی و غیرمتعارف و انواع ابتذالات فرهنگی را یاد گرفته و در کشور اشاعه دهند.
منبع:

1402/04/30
11:51:47
0.0 از 5
3209
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳