مجلس ایران دات كام

توجه بنایی به پرداخت یارانه معیشتی روستاییان

توجه بنایی به پرداخت یارانه معیشتی روستاییان

به گزارش مجلس ایران دات كام حمید بنایی، نماینده مردم گناباد و بجستان، استفاده از شاخص‌های اطلاعاتی مردم برای قطع یارانه نقدی را فاجعه بار دانست.


حمید بنایی در جلسه علنی مجلس روز دوشنبه، ۱۸ آذرماه در نطق میان دستور خود از مردم بابت حمایت قاطع از رهبری معظم انقلاب و نظام كه مقابل اغتشاشگران و اجیرشدگان خارج از كشور كه در چند هفته اخیر صورت گرفت، سپاسگزاری كرده و اظهار داشت خاضعانه در برابر بصیرت مردم و جداسازی راه خود از دشمنان داخلی و خارجی علیرغم اعتراضات به حق، سر تعظیم فرود می آورم كه اینگونه پای نظام و رهبری ایستادند.
 
وی در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح داشت كه هرچند مردم از ضعف و كم كاری واضح مسئولان در تصمیم گیری های اقتصادی و سیاسی و بی تدبیری و فرار از گفتگوی مستقیم با ملت گلایه دارند و فراموش نمی كنند با این حال پای نظام ایستاده اند.
 
وی در ادامه با بیان اینكه در مجلس نماینده و نماینده تر نداریم و نمایندگی قائل به شخص بوده و قرار نیست نظر یكی از نمایندگان در سهمیه بندی و گرانی بنزین به پای تمامی نمایندگان نوشته شود، عنوان كرد: با این حال پس از قرائت پیام مقام معظم رهبری كه فرمودند هرگونه اقدامی درخصوص این مصوبه در مجلس در چارچوب مصوبات شورای عالی امنیت ملی باشد و از آن تخطی نشده و شرایط حساس كشور مورد توجه قرار گیرد، به همین جهت نظر كارشناسان و مصوبات مربوطه در این خصوص را پذیرفتیم و همپای دولت در جهت ایجاد قوانینی كه باعث كنترل هرچه بهتر گرانی شود، تلاش می كنیم اما یادمان نمی رود اگر دوراندیشی و جوانمردی رهبر معظم انقلاب نبود معلوم نبود دولت چگونه می خواست موضوع را مدیریت كند.
 
عضو كمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینكه پس از سهمیه بندی بنزین مقرر شد به ازای افزایش درآمد حاصل از این افزایش یارانه معیشتی به دهك های پایین پرداخت شود، اظهار داشت: بر اساس گزارش ها بسیاری از مردم و روستاییان كه از نظر مالی در مضیقه هستند یارانه معیشتی دریافت نكرده اند؛ بنابراین استفاده از شاخص های اطلاعاتی مردم برای قطع یارانه نقدی، فاجعه بار است و دولت توانایی تشخیص میزان درآمد و ثروت خانوار را ندارد.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: شاخص های مدنظر وزارت كار نه تنها ملاك مناسبی برای پرداخت یارانه معیشتی نیست بلكه دولت نیز نباید به این شاخص ها استناد كرده و یارانه نقدی مردم را بر اساس آن حذف كند. مردم لایق این هستند كه با تواضع به آنها خدمت كنیم اما ما این توجه به قشر محروم را نمی بینیم و از آن طرف به یكباره در اخبار می خوانیم كه دولت خواستار استمرار معافیت مالیاتی اصحاب هنر و رسانه شده است اما اگر می خواهید معافیت مالیاتی را برای هنرمندان برقرار كنید برای آنهایی برقرار كنید كه در دل شهرها به دور از امكانات و اعتبارات در حال خدمت به شهر و كشور خود هستند.
 
وی همچنین خطاب به وزیر راه اظهار داشت: از اجرای تعهدات به خصوص از سوی مدیرعامل شركت فرودگاه‌های كشور كه فرودگاه گناباد را تا پایان سال آماده می‌كنند تشكر می‌كنم اما ۸ كیلومتر از جاده بجستان اجرا نشده است كه نیازمند اعتبار بوده و همچنین بهسازی و اتمام روكش آسفالت بجستان-گناباد را نیز خواستاریم.
 
بنایی در ادامه خطاب به وزیر نفت بابت آغاز پروژه گازرسانی در روستاهای حوزه انتخابیه و واحدهای صنعتی و دامداری كه نقش موثری در رونق تولید دارد تشكر كرد و افزود: به طور جد خواستار گازرسانی به سایر روستاهای منطقه هستم.
 
این عضو مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی در ادامه خطاب به شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا گفت: با توجه به خسارات سیل به منطقه بای نسبت به اجرای مصوبه سال ۹۵ اقدام شود به خصوص با توجه به نزدیكی ایام پایانی سال تذكر می دهم نظارت بیشتری بر قیمت ها و اجناس داشته و تمهیدات لازم برای پرداخت كمك های نقدی و بسته های حمایتی به دهك های پایین داشته باشند.
 
وی در پایان با اشاره به قرارگیری در آستانه برگزاری انتخابات مجلس خاطرنشان كرد: دشمن به عدم حضور ما در پای صندوق ها چشم دوخته كه تردیدی نیست مردم بار دیگر با حضور فعال خود با وجود گله مندی از سوءمدیریت ها، به صحنه خواهند آمد و چشم دشمن را كور می كنند لذا نكند خدای نكرده در رقابت هایمان از مدار اخلاق دور شده و برای اثبات خود به نفی دیگران بپردازیم و تردیدی نیست كه آنچه خیر باشد را خدای متعال برای این كشور و نظام مقدر خواهد ساخت.
1398/09/18
14:41:41
5.0 از 5
10821
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲