مجلس ایران دات كام
نماینده مردم آبادان در مجلس:

تحقق شعار سال ۱۴۰۲ در گروی هدایت نقدینگی سرگردان به تولید است

تحقق شعار سال ۱۴۰۲ در گروی هدایت نقدینگی سرگردان به تولید است

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم آبادان در مجلس اظهار داشت: وقتی نقدینگی های سرگردان به سمت تولید هدایت شود علاوه بر کاهش شدید تورم سبب افزایش تولید و افزایش ارزش پول ملی خواهد شد.سیدمحمد مولوی در گفت و گو با خبرنگار مهر ضمن تبریک فرا رسیدن سال ۱۴۰۲ اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب با درایت و هوشمندی همیشگی خود شعار سال را برمبنای مطالبه مردم و ضروریات کشور انتخاب کردند.
وی اضافه کرد: اقتصاد ایران حالا نیازمند «مهار تورم و رشد تولید» و توسعه این امر بدون توجه به این ۲ مؤلفه عملاً امکان پذیر نیست.
نماینده مردم آبادان در مجلس اشاره کرد: عرضه و تقاضا چنانچه برمبنای شاخص ها نباشد، آثار تورمی را بدنبال دارد.
مولوی با اشاره به سیاست گذاری دولت عنوان کرد: حالا شرایط نرخ تورم کشورمان در حالی است که چنانچه مخارج بودجه عمومی دولت افزایش پیدا کند می تواند تورم بزرگی را در پی داشته باشد.
وی با اشاره به سرمایه در گردش مردم، توضیح داد: باید به مردم حق داده شود که نگران کاهش ارزش سرمایه خود باشند؛ در سالهای اخیر مردم سرمایه خودرا به ملک و یا طلا تبدیل نموده اند که خود یکی از عوامل تورم زا است ولی آیا راه حل و برنامه ریزی بهتری از طرف دولت ها انجام شده است؟
نماینده مردم آبادان در مجلس افزود: مردم باید تشویق به خرید اوراق دولت همچون صنایع تولیدی شوند و در این راه مهم مجلس آمادگی دارد تا به دولت کمک نماید.
مولوی با اشاره به ضرورت رفع مشکلات تولید، اظهار داشت: وقتی نقدینگی های سرگردان به سمت تولید هدایت شود علاوه بر کاهش شدید تورم سبب افزایش تولید و افزایش ارزش پول ملی خواهد شد.
وی اضافه کرد: باید فرهنگ سرمایه گذاری مردمی در تولیدات ملی نهادینه شود و در این خصوص باید سریعاً کارگروه های کشوری تشکیل گردد و اعتمادسازی مردمی صورت گیرد.
نماینده مردم آبادان در مجلس بیان کرد: مردم زمانی ترجیح می دهند پس انداز خودرا بجای سرمایه گذاری در ملک، طلا، خودرو و… در تولیدات ملی سرمایه گذاری کنند که نتیجه اعتماد خودرا ببینند.


منبع:

1402/01/04
14:33:26
0.0 از 5
3005
تگهای خبر: اقتصاد , بودجه , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱