مجلس ایران دات كام
رضاخواه در دیدار با رئیس مجلس بحرین:

جمهوری اسلامی ایران رویکرد مثبتی در همکاری با کشورهای منطقه دارد

جمهوری اسلامی ایران رویکرد مثبتی در همکاری با کشورهای منطقه دارد

به گزارش مجلس ایران دات کام، رئیس هیئت پارلمانی مجلس در دیدار با رئیس مجلس بحرین، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره رویکرد مثبت در همکاری با کشورهای منطقه دارد.



به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، مجتبی رضاخواه رئیس شورای بین المجالس مجلس شورای اسلامی و هیأت همراه در حاشیه جلسه یکصد و چهل و ششم اتحادیه بین المجالس جهانی در منامه با احمد بن سلمان المسلم، رئیس مجلس بحرین ملاقات و گفتگو کردند.
رضاخواه در ابتدای این دیدار ضمن اشاره به پیشینه مشترک فرهنگی، تاریخی و دینی مردم دو کشور و ضمن قدردانی از میزبانی بحرین اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همواره رویکرد مثبت در همکاری با کشورهای منطقه دارد و از پیشنهاد بحرین در گسترش سطح روابط پارلمانی و تبادل هیأت ها استقبال می کند.
المسلم: ما خواهان بازگشایی خطوط هواپیمایی میان بحرین-ایران هستیم
احمد بن سلمان المسلم رئیس مجلس بحرین هم در ادامه، ضمن استقبال از حضور و مشارکت هیأت ایرانی در اجلاس یکصد و چهل و ششم IPU به میزبانی منامه، خواهان گسترش روابط دو کشور در سطوح مختلف دولتی و پارلمانی شد.
وی اضافه کرد: بالا بردن سطح روابط دو جانبه و رفع جدی موانع موجود از برنامه های اصلی ما در پارلمان است.
احمد بن سلمان المسلم در ادامه اظهار داشت: مجلس بحرین هم راستا با دولت، خواستار ارتقا روابط دو جانبه است و در ابتدای امر ما خواهان بازگشایی خطوط هواپیمایی میان دو کشور (منامه به مشهد-شیراز و تهران) هستیم.
شایان ذکر است؛ در این دیدار عباس گلرو (دبیرکل شورای بین المجالس)، ابوالفضل عمویی، روح الله متفکر آزاد و الهام آزاد هم با سایر نمایندگان مجلس بحرین به بحث و گفتگو پرداختند.

1401/12/22
12:31:11
0.0 از 5
3180
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام