مجلس ایران دات كام

کمیسیون عمران عملکرد دستگاههای امدادرسان در زلزله خوی را بررسی کرد

کمیسیون عمران عملکرد دستگاههای امدادرسان در زلزله خوی را بررسی کرد

به گزارش مجلس ایران دات کام، سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بررسی عملکرد دستگاههای امدادرسان و اجرایی در زلزله خود با حضور مسؤلان دستگاههای مربوطه در نشست امروز این کمیسیون اطلاع داد.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، عبدالجلال ایری ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، بیان نمود: در جلسه امروز کمیسیون وضعیت زلزله زدگان در خوی و عملکرد دستگاههای امدادرسان و اجرایی با حضور روسای هلال احمر، اورژانس کشور، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، رئیس سازمان مدیریت بحران، رئیس سازمان نظام مهندسی، معاون شهرسازی وزارت راه و استاندار آذربایجان غربی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. هر کدام از بخش ها گزارشی از اقدامات خود به اعضای کمیسیون عرضه کردند.
ایشان در ادامه اظهار نمود: بعد از استماع گزارش دستگاههای اجرایی، نمایندگان هم نظرات خودشان را پیرامون اقدامات صورت گرفته و کمبودها بیان نمودند. مقرر شد گزارشی تحلیلی از عملکرد مسؤلان و اقدامات لازم برای مقابله با تهدیدهای زلزله توسط کمیسیون تهیه و در صحن علنی قرائت شود. بدون شک اگر در جریان بررسی عملکرد دستگاه ها، قصوری را مشاهد نماییم، حتما به مردم و دستگاه قضایی معرفی خواهیم کرد.
سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که حتما باید در جریان بررسی لایحه بودجه مورد توجه قرار گیرد، وضعیت اعتبارات سازمان مدیریت بحران و تأمین تجهیزات مورد نیاز جمعیت هلال احمر و سایر دستگاههای امدادرسان است تا هنگام بروز حادثه با مشکل و کمبود امکانات مواجه نشوند.
ایشان در ادامه تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد گزارشی از وضعیت گسل ها توسط مرکز لرزه نگاری کشور و مرکز تحقیقات وزارت راه تهیه و به کمیسیون عمران عرضه شود.
منبع:

1401/12/02
09:03:45
0.0 از 5
3303
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱