مجلس ایران دات كام
كدخدایی :

حضور باشکوه مردم در 22 بهمن پاسخی به تهدیدات دشمن بود

حضور باشکوه مردم در 22 بهمن پاسخی به تهدیدات دشمن بود

به گزارش مجلس ایران دات کام، رییس پژوهشکده شورای نگهبان اظهار داشت: حضور با شکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن هم پاسخی بود به تهدیدات دشمن و هم مطالبه ای بود از مسئولان برای حل مشکلات شان.عباسعلی کدخدایی رییس پژوهشکده شورای نگهبان در گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از مهر، با اشاره به اصل نهم قانون اساسی، اظهار داشت: اصل نهم قانون اساسی بحث آزادی را در عین حفظ تمامیت ارضی و استقلال کشور مطرح کرده است. بدین سبب هیچکدام از آنان نباید به خاطر دیگری از بین برود و یا نادیده گرفته شود.
وی اشاره کرد: در حقیقت باید میان بحث آزادی و حفظ استقلال و امنیت و تمامیت ارضی کشور تعادل داشته باشیم.
عضو شورای نگهبان با اشاره به موضوع عفو متهمین توسط مقام معظم رهبری و نیز بسته وحدت آفرین رییس جمهور خاطر نشان ساخت: کسی با مردم خدای نکرده دشمنی و عناد ندارد اما لازم است ملاحظات نظم و امنیت عمومی اعمال شود.
کدخدایی خاطر نشان ساخت: در ابتدای شروع اغتشاشات مقام معظم رهبری سخنرانی های داشتند و برمبنای آن میان آنهایی که فریب خوردند و آنانی که عامدانه و برمبنای تحریک دشمنان بدنبال ایجاد لطمه به اموال عمومی و تخریب بودند، تفکیک قائل شدند.
وی افزود: اگر کسی برمبنای تحریکات دشمن فریب خورده باشد، بطور قطع مقامات و مسئولین و به خصوص مقامات قوه قضاییه بدنبال آن نیستند که فرد فریب خورده را محاکمه کنند.
عفو بازداشت شدگان نشان از بالندگی ایران است
استاد حقوق بین الملل دانشگاه تهران اشاره کرد: باید گفت این عفو نشان از بالندگی جمهوری اسلامی ایران است که می تواند تفکیک کند. البته تعداد کسانی که توسط دشمن هدایت شدند، بسیار قلیل است اما بخشی که از سر ناآگاهی و ندانم کاری به میدان آمدند، مورد عفو واقع شدند.
عضو هیأت عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه در ادامه گفت: باید توجه داشت که در گذشته به طور معمول عفو برای آنهایی بوده است که محکوم بودند، اما این دفعه شامل متهمین هم شد؛ یعنی متهمینی که برمبنای موضوعی بازداشت شده است، بدون آنکه پرونده شان رسیدگی شود، مشمول عفو واقع شده که نشان از ظرفیت بالای نظام جمهوری اسلامی است.
کدخدایی در ادامه با اشاره به حماسه با شکوه راهپیمایی مردم در ۲۲ بهمن امسال اشاره کرد: حضور خیره کننده مردم در ۲۲ بهمن که در پاسخ به فرمایشات مقام معظم رهبری بود. مردم آمدند تا از نظام و منافع ملی کشور دفاع کنند و جا دارد از یکایک مردم به خاطر حضور در حماسه ملی ۲۲ بهمن تشکر نماییم برای اینکه این حضور پاسخی قاطع به دشمنان انقلاب اسلامی بود.
رهبری به خوبی از شرایط کشور اطلاع دارند
سخنگوی سابق شورای نگهبان در ادامه با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با فعالان اقتصادی خاطر نشان ساخت: در دیداری که مقام معظم رهبری مدتی پیش با فعالان اقتصادی داشتند، مطالبات جدی را مطرح نمودند که نشان میدهد ایشان هم به خوبی از شرایط اطلاع دارند و هم از مسئولین اجرائی مطالبه گر هستند. این سخنان نشان از این بود که ضمن داشتن پیشرفت هایی، به هر شکل نواقصی هست و البته این نقصها دارای عوامل مختلفی است. هرچند نمی توانیم شخص خاصیت گروه خاصی نهاد خاصی را مقصر و مسبب بدانیم.
وی اضافه کرد: در حقیقت حضور با شکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن هم پاسخی بود به تهدیدات دشمن و هم مطالبه ای بود از جنس مطالبات مقام معظم رهبری، از مسئولین برای حل مشکلات شان.
مردم از مسئولین مطالبه حل مشکلات اقتصادی را دارند
کدخدایی افزود: بطور قطع مشکلات معیشتی و اقتصادی وجود دارد و انتظار مردم آنست که تلاششان را بیشتر کرده و و ساماندهی بهتری حل مشکلات انجام دهند. امیدوار هستم این مسائل حل شود.
رئیس پژوهشکده شورای نگهبان گفت: در جمهوری اسلامی تفاوتی بین مقامات مسئولین و مردم نبوده و نیست. این نظام مردمی است و امام با همین شعار به میدان آمد و مردم را به سمت خودشان جذب کرد. بنا بر این مردم از نظام و مقام معظم رهبری و مسئولین حمایت کردند. پس مردمی ترین نظام دنیا نظام جمهوری اسلامی است و همه مسائل آن با مردم بیان می شود و به کمک آنان به پیش می رود. از طرفی امیدوار هستم مسئولین هم تلاش بیشتری برای حل مشکلات مردم در آینده داشته باشند.
گفتنی است در اصل نهم قانون اساسی آمد است: در جمهوری اسلامی ایران آزادی و استقلال و وحدت و تمامیت ارضی کشور از یکدیگر تفکیک ناپذیرند و حفظ آنها وظیفه دولت و آحاد ملت است. هیچ فرد یا گروه یا مقامی حق ندارد به نام استفاده از آزادی به استقلال سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، نظامی و تمامیت ارضی ایران کمترین خدشه ای وارد کند و هیچ مقامی حق ندارد به نام حفظ استقلال و تمامیت ارضی کشور آزادی های مشروع را، هر چند با وضع قوانین و مقررات، سلب کند.


منبع:

1401/11/29
13:00:57
0.0 از 5
3392
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
لینک دوستان مجلس ایران دات كام