مجلس ایران دات كام
نجف زاده:

شفاف سخن گفتن با مردم مبنای رفع مشکلات امروز کشور است

شفاف سخن گفتن با مردم مبنای رفع مشکلات امروز کشور است

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنچه که امروز می تواند مبنای هم افزایی و رفع مشکلات در کشور باشد، اعتماد به مردم و شفاف سخن گفتن با آنها و تبیین شرایط موجود است.


به گزارش مجلس ایران دات کام به نقل از ایسنا، عادل نجف زاده در نطق میان دستور خود در جلسه علنی امروز سه شنبه (۲۲ آذرماه) مجلس شورای اسلامی بیان نمود: امروز که کشور در شرایط سخت و بحران های تحریمی دست و پنجه نرم می کند و جهان استکبار درصدد افزایش قدرت حکمرانی دلار در پیکره اقتصادهای منطقه ای است و از سویی پروژه اختلاف برانگیزی بین اقشار و اقوام متحد جامعه ایرانی بعنوان سیاست ننگین و دیرین استعمار انگلیس می خواهد اتحاد ملت ایران را بر هم بزند، ضرورت همدلی و هم افزایی بین مردم و مسؤلان کشور ضروری به نظر می آید.
وی ادامه داد: آنچه که امروز می تواند مبنای هم افزایی و رفع مشکلات در کشور باشد، اعتماد به مردم و اقناع سازی و شفاف سخن گفتن با مردم و تبیین شرایط موجود است. باید قبول نماییم که ناکارآمدی مدیریتی در بعضی از حوزه های اجرایی کشور، قوانین سخت و دست و پا گیر در حوزه های سرمایه گذاری و عدم اعتماد به سرمایه گذاران داخلی و عدم توجه به حق السهم ایران از اقتصاد جهانی و تصمیمات هیجانی در حوزه اقتصاد، اقتصاد کشور را فلج می کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در مورد عدم توجه به ظرفیت های برجامانده معدنی، گردشگری و کریدورهای بین المللی باردیگر به دولت تذکر داد و بیان نمود: با عنایت به این ظرفیت های عظیم در کشور میتوان اقتصاد کشور را از وابستگی به اقتصاد نفتی رخوت انگیز نجات داد و با تنقیح قوانین ناکارآمد به خود آمد و کشور را با اعتماد به جوانان و دانشگاهیان قدرتمندانه بسازیم.
نجف زاده در ادامه خطاب به رئیس جمهور اظهار داشت: دولتی سازی اقتصاد مخالف و ضد توسعه پایدار کشور است، مردمی سازی اقتصاد که شعار دولت سیزدهم است را به صورت جدی عملیاتی کنید. اصلاحات اقتصادی را قدرتمندانه شروع کنید، حاکمیت بانکها بر اقتصاد کشور را پایان دهید، اجازه توسعه و بالندگی را به شرکتهای بزرگ غیر دولتی و خصوصی بدهید و مالیات را از آنها بستانید. احترام و اعتماد به بخش خصوصی تنها راهکار توانمندسازی اقتصاد کشور است.
وی خطاب به نمایندگان مجلس اظهار نمود: ما وکیل ملت هستیم و با احترام به دولت و مدیران اجرایی کشور ذره ای از قدرت نظارتی خود کوتاه نیاییم و انتظار مردم از مجلس توجه به قدرت نظارت راهبردی آن است.
نماینده مردم خوی در مجلس شورای اسلامی در انتها تذکراتی هم در مورد مشکلات حوزه انتخابیه اش به مسؤلان مربوطه داد و خواهان رفع این مشکلات شد.
منبع:

1401/09/22
20:29:12
0.0 / 5
277
تگهای خبر: اقتصاد , حكم , دولت , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴