مجلس ایران دات كام
سیاهكلی :

محافل بین المللی آلت دست صاحبان قدرت شده اند

محافل بین المللی آلت دست صاحبان قدرت شده اند

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم قزوین در مجلس اظهار داشت: محافل بین المللی جایگاه خویش را میان ملت ها از دست داده اند چونکه آلت دست صاحبان قدرت شده اند و نگاه سیاسی به مسائل دارند، درحالیکه باید تخصصی عمل کنند.لطف الله سیاهکلی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، در رابطه با تصویب قطعنامه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد ضد ایران، اظهار داشت: دنیای استکبار در طول تاریخ نشان داده، بدون آنکه به طرف مقابل خود حقوق یا امتیازات اندکی بدهد. همواره به دنبال منافع حداکثری خود بوده است.
وی ضمن اشاره به حساسیت های توافق برجام و ادامه مذاکرات، اظهار داشت: برای نخستین بار در سطح دنیا در معاهده ای میان سران کشورهای قدرتمند و بزرگ، یک کشور که از نگاه آنها جهان سومی است حضور دارد، کشوری که زیر بار قرارداد یک طرفه نرفته و با سیاست خود هژمونی استکبار جهانی را زیر سوال برده و هیمنه آنها را شکسته است. در چنین شرایطی، آنها برای به دست آوردن امتیازات این معاهده دست به هر کاری می زنند و شاهد بودیم در مدت اخیر هم چگونه از اغتشاشات حمایت کردند و در کشور ناامنی به راه انداختند.
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: سازمان های بین المللی ساخته و ابزار دست کسانی است که حاکمیت را در دست دارند و حالا خودشان از ابزارهایی که بوجود آورده اند در جهت سرکوب و فشار ضد کشورهای دیگر استفاده می نمایند تا از آنها امتیاز بگیرند. این ترفند دیرینه استکبار است که از محافل بین المللی سوءاستفاده می کند. امروز هم یک مرتبه دیگر با صدور این قطعنامه نشان داد سوءاستفاده ها را ادامه خواهد داد.
سیاهکلی ضمن اشاره به این که استکبار جهانی می خواهد ایران را برای دنیا خطرناک جلوه دهد، بیان نمود: امپراطوری رسانه هم در دست استکبار است و از این طریق ذهن جهانیان را به نفع خود تغییر می دهد ازاین رو دنیا بدون آنکه حقایق را بداند، در معرض بمباران خبری قرار می گیرد و با عنایت به آنکه آنان هم کار در رسانه را به خوبی بلد هستند، نوعی اجماع جهانی ایجاد به وجود می آید.
وی اظهار نمود: در رای گیری اخیر هم شاهد آثار این امپراطوری رسانه و اجماع ضد ایران بودیم؛ البته در همین رای گیری هم خیلی از کشورها رای ممتنع داند و یا با صدور قطعنامه ضد ایران مخالفت جدی کردند. این نشان داده است که فهم اوضاع جهانی میان سایر کشورها رو به رشد است.
نماینده مردم قزوین در مجلس تصریح کرد: قطعنامه هایی که صادر می شود از نظر بین المللی وجاهت قانونی دارند، اما این که وجاهت عمومی داشته باشند و مورد قبول مردم هم واقع شوند مبحث دیگری است. باآنکه کشورهایی که قدرت را در دست دارند این وجاهت قانونی را تعریف می کنند، اما به نظر می آید محافل بین المللی جایگاه خویش را میان ملت ها از دست داده اند چونکه آلت دست صاحبان قدرت شده اند و نگاه سیاسی به مسائل دارند، در صورتیکه باید تخصصی عمل کنند.
سیاهکلی تصریح کرد: وقتی نهادهای بین المللی به جای کار تخصصی اقدامات سیاسی را در اولویت قرار می دهند مردم دنیا هم تصمیمات آنها را نمی پذیرند ازاین رو این محافل وجهه عمومی خویش را از دست داده اند و باید برای کسب حیثیت خود فکری کنند. آنها باید تصمیماتی اتخاذ کنند که برگرفته از «حقیقت و تخصص» باشد؛ چونکه اخیراً این دو اصل اساسی بشدت نادیده گرفته شده است.


1401/09/05
20:25:50
0.0 از 5
3384
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱