مجلس ایران دات كام
یك عضو كمیسیون صنایع:

استفاده از اپلیکیشن های خارجی برای کوتاه مدت اما کنترل شده ایجاد شود

استفاده از اپلیکیشن های خارجی برای کوتاه مدت اما کنترل شده ایجاد شود

به گزارش مجلس ایران دات کام، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید که میتوان برای کوتاه مدت و به صورت کنترل شده اجازه داد تا مردم از اپلیکیشن های خارجی استفاده نمایند و فعلاً از کسب و کارشان عقب نمانند، ولی در عین حالی که این اجازه محدود را به آنها می دهیم که در ساعات مشخصی بتوانند کارهایشان را انجام دهند، کنترل های لازم را هم باید داشته باشیم تا کسب و کارهای قانونی که در فضای مجازی وجود داشته به بستر فضای مجازی داخل کشور انتقال یابند.


الله وردی دهقانی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: هم اکنون ابعاد مختلف زندگی جامعه به سمت فضای اینترنتی، سایبری و مجازی رفته است، متاسفانه در گذشته در این حوزه آنچنان که شایسته بود کارهای درستی در کشور هم از نظر زیرساخت و هم از نظر اعتمادسازی در میان مردم و تهیه و تولید اپلیکیشن هایی که مردم بتوانند در بستر آن برای کسب و کار و انجام کارهای روزمره شان از آن استفاده کنند، انجام ندادیم.

۱۰ میلیون کسب و کار در فضای سایبری بوجود آمده است
وی در ادامه خاطرنشان کرد: متاسفانه این عرصه را به دشمنان واگذار کردیم و حال می بینیم که از آن طرف این امکانات را در اختیار ما قرار دادند و ما هم بدون قواعد، بدون رعایت مسائل امنیتی و مصلحت کشور در اختیار مردم قرار دادیم و هم اکنون هم می گویند که نزدیک به ۱۰ میلیون کسب و کار در فضای سایبری و روی اپلیکیشن هایی که توسط معاندان و دشمنان اداره می شود بوجود آمده است. از طرفی دشمنان چنین مشکلاتی را از نظر امنیتی برای ما ایجاد می کنند و آن کسب و کار هم به یک معضل بزرگ اجتماعی و اقتصادی برای کشور تبدیل می شود.
نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: لازمه این کار اینست که از این موضوعات درس و عبرت بگیریم و اولا اپلیکیشن های نظیر آنها و حتی بهتر از آنها را طراحی نماییم و همینطور برای مردم اعتماد سازی نماییم.

امروز ابعاد مختلف زندگی ما متجلی در فضای سایبری و مجازی است
دهقانی با اشاره به اینکه استفاده از اپلیکیشن ها را باید قانونمند نماییم، تصریح کرد: هم اکنون ابعاد مختلف زندگی ما متجلی در فضای سایبری و مجازی است که باید قانونمند بوده و رها شده نباشد که متاسفانه فکری برای آنها نکرده ایم. این موارد بالاخره از ضروریات زندگی امروز بشری و به خصوص جامعه ما است، بنابراین باید هم زیرساخت را درست نماییم که جواب بدهد و مردم استفاده نمایند و هم این که اعتماد مردم را برای این فضا جلب نماییم و البته به زندگی خصوصی مردم نباید بیخودی سرک بکشیم و مردم را نسبت به اپلیکیشن های داخلی گرفتار بی اعتمادی نماییم.
وی با تکیه بر این که باید اپلیکیشن های متنوع، آسان و راحت تولید نماییم و در اختیار مردم قرار دهیم، بیان نمود: با این اقدامات کسب و کارها را تبلیغ نماییم و بدین سان کمک می نماییم تا مردم از اپلیکیشن های خارجی به اپلیکیشن های داخلی کوچ کنند.

می توان برای کوتاه مدت و به صورت کنترل شده اجازه داد تا مردم از اپلیکیشن های خارجی استفاده کنند
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: میتوان برای کوتاه مدت و به صورت کنترل شده اجازه داد تا مردم از اپلیکیشن های واتساپ و اینستاگرام استفاده نمایند و فعلاً از کسب و کارشان عقب نمانند، ولی در عین حالی که این اجازه محدود را به آنها می دهیم که در ساعات مشخصی بتوانند کارهایشان را انجام دهند، کنترل های لازم را هم باید داشته باشیم و قوانین، آئین نامه ها و بخشنامه ها را بگونه ای صادر نماییم تا فرصت اطلاع رسانی ایجاد شود و کسب و کارهای قانونی و درستی که در فضای مجازی وجود داشته به بستر فضای مجازی داخل کشور منتقل شوند.
دهقانی تصریح کرد: این کار باید هم اکنون بگونه ای اطلاع رسانی شود تا اپلیکیشن های نظایر خارجی که می توانند این کارها را انجام دهند جایگزین شوند، ازاین رو باید از سوی حاکمیت و نهادهای مسئول فکری برای این مسئله شود و تبلیغ شده و زیرساخت های آن آماده شود و اجازه دهند که این اتفاق بیفتد.
منبع:

1401/08/02
20:53:34
0.0 از 5
3417
تگهای خبر: اقتصاد , تبلیغ , قانون , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲