مجلس ایران دات كام
متفكر آزاد :

حمایت تهران از مسکو ادعایی تنش زا است

حمایت تهران از مسکو ادعایی تنش زا است

به گزارش مجلس ایران دات کام، نماینده مردم تبریز در مجلس اظهار داشت: هدف برخی رسانه ها و مقامات خارجی از طرح ادعاهایی در خصوص این که ایران در جنگ روسیه و اوکراین ایفای نقش می کند، این است که مقابل جمهوری اسلامی تنش زایی کنند.روح الله متفکر آزاد نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره ی ادعای برخی رسانه ها و مقامات غربی در خصوص حمایت ایران از یکی از طرفین جنگ اوکراین - روسیه اظهار داشت: نظر صریح وزارت خارجه بر این بوده که ما در این جنگ، طرفیت خاصی برای ارسال سلاح و یا هر گونه حمایت دیگری نداریم.
وی اضافه کرد: ایران نه فقط در این جنگ بی طرف است بلکه برای میانجی گری کوشش های جدی صورت داده است.
متفکر آزاد اشاره کرد: هدف برخی رسانه ها و مقامات خارجی از عنوان کردن ادعاهایی در خصوص این که ایران در این جنگ دخالت دارد و ایفای نقش می کند، این است که نوعی تنش زایی مقابل کشورمان بوجود آورد.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آنها می خواهند جنگ اوکراین و روسیه را به صورتی دعوای قطبی تبدیل کنند اما ایران در این میدان ورود نمی نماید. واقعیت آنست که این جنگ بر سر یارکشی کردن است. بدین سبب می خواهند همه کشورها به این دعوا ورود کنند و طرف خاصی را برگزینند. در صورتیکه ایران علاقمند نیست در ماجرایی که به سیاست کشور ارتباط ندارد، وارد شود.
نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: این مساله را بارها اعلام کردیم که درگیری میان روسیه و اوکراین به ایران ارتباطی ندارد. بدین سبب ادعاهای مذکور درباره ی ایران در امتداد تنش زایی مقابل جمهوری اسلامی مطرح می شود، حقیقت ندارد.
وی افزود: وزارت خارجه موضع صریح ایران را در این زمینه اعلام نموده و گفته است که جمهوری اسلامی نه فقط اسلحه ای به طرفین جنگ نداده بلکه در پی آنست که با میانجی گری غائله را ختم کنم.


منبع:

1401/07/29
14:09:51
0.0 از 5
3162
تگهای خبر: آموزش , طرح , قم , مجلس
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳